Start
Bakoon Products HPA-21 test przedwzmacniacza słuchawkowego "HighFidelity.pl"
Czytaj całość… W kwietniu 2013 roku Srajan Ebaen opublikował długi test wzmacniacza słuchawkowego HPA-21 koreańskiej firmy Bakoon Products International . O tym, że szefujący jej Soo In Chae, nasz koreański przyjaciel, przygotowuje tego typu produkt dowiedziałem się w tym samym czasie, co Srajan, pod koniec 2012 roku. Umówiliśmy się wówczas z Soo In, że jako pierwszy swój test opublikuje naczelny magazynu „6moons.com”, ponieważ to on odkrył dla zachodniej Europy tę firmę i pierwszeństwo należy się właśnie jemu.

Czytaj całość…
 
LUMIN - THE AUDIOPHILE NETWORK MUSIC PLAYER - test "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…The Audiophile Network Music Player – takie dumne stwierdzenie stosuje obecnie co drugi producent odtwarzaczy plików. Zmienia się tylko nazwa samego urządzenia i jego klasyfikacja. Czasem jest to bowiem „Network Player”, innym razem „Streaming Player”, jeszcze kiedy indziej „Digital Player”. Wciąż nie wiadomo, jak takie urządzenia zakwalifikować. Myślę jednak, że to się – prędzej czy później – wyklaruje i produkty związane z odtwarzaniem plików audio (lub/i wideo) będą na tyle łatwe w identyfikacji, że z ich nazywaniem nie będzie problemu.

Czytaj całość…
 
iFi iCan - test "hifiphilosophy.com"
Czytaj całość… I znów małe chce być piękne. Tym razem nie tylko piękne, ale i tanie. I znów to się udaje. Czy nie warto w takim razie by było powierzyć inżynierom od słuchawkowych wzmacniaczy na przykład polityki europejskiej? Może wówczas nareszcie coś by osiągnęła miast tylko mnożyć kryzysy.

Czytaj całość…
 
System Reymio recenzja - HiFi Choice
Czytaj całość…Większość producentów audio wybiera dość wąskie specjalizacje, skupiając się np. na wzmacniaczach czy kolumnach. A czy nie lepiej zaoferować kompletny system, którego brzmienie jest przewidywalne?
Czytaj całość…
 
iFi Audio iTUBE - test "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…O urządzeniach firmy iFi napisano już wiele, sam coś niecoś do tego dorzuciłem (czytaj TUTAJ), nie ma sensu więc wszystkiego powtarzać. Wystarczy, jeśli zaznaczę, że to wydzielona część Abbingdon Global Group – firmy do cna high-endowej, w ramach marki Abbingdon Music Research oferującej wysokiej klasy wzmacniacze, „daki”, odtwarzacze CD i przedwzmacniacze gramofonowe.

Czytaj całość…
 
Hegel H30 i P30 recenzja z soundrebels.com
Czytaj całość…Nie będę ukrywał, że z urządzeniami Hegla miałem kontakt zdecydowanie wcześniej, niż pojawił się polski dystrybutor tejże marki. Ponadto z samym właścicielem firmy - Bentem Holterem i Andersem Ertzaid’em (Wicedyrektorem d.s. marketingu) dane mi było spotkać się osobiście. Powyższe zdania zamieściłem na samym początku bynajmniej nie po to, by się czymkolwiek chwalić, lecz, by jedynie zasygnalizować, nie tylko znajomość produktów, lecz również ludzi bezpośrednio stojących za konkretnymi pomysłami a co za tym idzie tzw. wizją, którą starają się zarazić innych.

Czytaj całość…
 
iFi iDAC, iUSBPower, GEMINI - test audiostereo.pl
Czytaj całość…O tym, że Hi-Fi jest dość specyficznym rynkiem nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy popatrzeć na marki posiadające ugruntowana pozycję w danym segmencie a jednocześnie mające apetyt na uszczknięcie kawałka tortu z wyższej, bądź niższej półki stoją przed dość poważnymi dylematami.
Czytaj całość…
 
Lumin the Audiophile Network Player 6moons audio reviews

Czytaj całość…Recenzent: Joël Chevassus
Źródła: Esoteric K-03, Apple Imac Lion OSX, Squeezebox Touch + Welborne Labs PSU, Audio GD Ref 5, Totaldac, Trends UD-10.1, MacBook Lion OSX z HiFace USB do S/PDIF
Wzmacniacz/przedwzmacniacz: Rogue Audio Hera II, SPL Volume2, Orpheus Lab Three M, Trends TA-10.2

Czytaj całość…
 
Harmonix CS-120 Improved test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Harmonix zaczynał działalność od akcesoriów poprawiających brzmienie. W latach 90. był jednym z najbardziej charakterystycznych przedstawicieli tzw. nurtu „audio wudu”, czyli przedmiotów będących tematem gorących dyskusji na forach internetowych.
Czytaj całość…
 
Lumin Network Music Player Review Computer Audiophile

Czytaj całość…The Computer Audiophile (opublikowana 22-08-2013)
OIdtwarzacz sieciowy Lumin firmy Pixel Magic jest czymś naprawdę wyjątkowym. Lumin po prostu działa świetnie, gra świetnie i wygląda świetnie. Każdy komponent systemu audio powinien być przynajmniej z kategorii urządzeń „działających”. Niestety jeśli chodzi o odtwarzacze sieciowe, to większość urządzeń ma jakieś problemy. Niektóre nie potrafią odtwarzać bez przerw między utworami (gapless), inne nie lubią się z DSD a inne nie potrafią poradzić sobie z plikami zawierającymi grafikę okładki.

Czytaj całość…
 
iFi Audio (Micro) iUSB POWER | iDAC | iCAN - test w "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Małe jest piękne! stoi w opozycji do „duży może więcej”, prawda? Vincent Luke, szef Abbingdon Music Research (AMR Audio), a teraz także iFi Audio, ma jednak ambicje te dwie, wydawałoby się rozbieżne, tendencje równolegle eksplorować.
Czytaj całość…
 
Nowa strona Reimyo - Zapraszamy!

Czytaj całość…

 

W BEZUSTANNYM POSZUKIWANIU DOSKONAŁEGO DŹWIĘKU

Czytaj całość…
 
Test Harmonix Enacom AC Improved & Limited Edition w soundrebels.com
Czytaj całość…Jeszcze nie tak dawno audio było działem zajmującym się głównie różnej maści elektroniką, wliczając w nią produkty lampowe, tranzystorowe czy też całą grupę związaną z analogiem (magnetofony, gramofony itp.).
Czytaj całość…
 
Test Xavian XN Carisma w Hi-Fi i Muzyka
Czytaj całość…Założony przed 15 laty Xavian jest dowodem, że w branży głośnikowej nie liczą się tylko najnowocześniejsze zdobycze techniki, ale także cierpliwość i czerpanie z najlepszych wzorców. Zamiast obudów ze szkła i włókien węglowych – klasyczna stolarka; zamiast głośników z pianki lotniczej – sprawdzone konstrukcje ze Skandynawii, a zamiast zrobotyzowanej fabryki – skromny zakład zatrudniający kilku pracowników.
Czytaj całość…
 
Test Amphion Argon 3 w Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Model Argon 3 to swego rodzaju wzorzec godny naśladowania, zawarty w bezpretensjonalnej bryle.
Fińskie kolumny marki Amphion trudno pomylić z innymi. Wyróżniają się przede wszystkim nieskazitelną formą i nietuzinkowym brzmieniem.
Czytaj całość…
 
Test Xavian Delizia w Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Znakomity budżetowy monitor Bonbonus doczekał się bardziej rozbudowanej wersji podłogowej.
Ostatni test niewielkich monitorów Bonbonus marki Xavian (w n-rze 2/13) utwierdził mnie w przekonaniu, że Roberto Barletta wciąż jest w formie, a pomysłów na dobre konstrukcje mu nie brakuje.
Czytaj całość…
 
Test Harmonix X-DC350M2R Improved Version w Hi-Fi Choice
Czytaj całość…Idealny kabel sieciowy? Jeśli taki istnieje, to musi to być właśnie model X-DC350M2R!
Firma Harmonix projektuje i produkuje swoje kable według zasady, że cały system audio traktowany jest jako organizm, a okablowanie to jego tętnice.
Czytaj całość…
 
Gradient Evidence MK IV test Magazyn HiFi
Czytaj całość…Recenzowany dziś Evidence Mk IV to kolumna trójdrożna z koncentrycznym przetwornikiem średnio-wysokotonowym i basowcem
o średnicy 20 cm. Wszystkie głośniki dostarcza Seas, który po komasacji duńskich wytwórców i przeniesieniu części ich produkcji na Daleki Wschód wyrósł na cenionego producenta z pierwszej ligi. Głośnik niskotonowy umieszczono na bocznej ściance, co obecnie możne nie jest niczym nadzwyczajnym, ale w końcu Gradienty nie są nowa konstrukcja. Cecha charakterystyczna Evidence są specyficzne kanały po bokach obudowy. Pionowe nacięcia maja za zadanie ukierunkować rozchodzenie się średnich tonów w celu uzyskania optymalnego wzorca rozproszenia sygnału akustycznego. Czegoś takiego nie widuje się raczej u konkurencji i jest to jeden z akcentów, które czynią te kolumny unikalnymi.
Czytaj całość…
 
Amphion ION+ test Audio
Czytaj całość…Zgodnie z naszą tradycją, nieprzypadkiem, trzymamy się kolejności alfabetycznej. I już przypadkiem, pierwszym modelem jest najmniejsza konstrukcja w całym teście. Wyposażony w 12-cm przetwornik nisko-średniotonowy Ion+ jest mały „ciałem”, ale rzuca się w oczy. Jeśli chodzi o „ducha”, czyli brzmienie, wypowiemy się później. Na razie inspirują nas technika i wygląd, bo nawet takie maleństwa mogą się prezentować atrakcyjnie.
Czytaj całość…
 
Xavian XN 125 EVO JUNIOR test Audio
Czytaj całość…Jeżeli właścicielem i głównym konstruktorem jest Włoch, ale mieszkający w Czechach i mający tamże fi rmę (nie tylko zarejestrowaną, ale faktycznie produkującą), to jest ona włoska czy czeska? Nie mogąc z tego wybrnąć, wielu nazywa Xaviana fi rmą czesko-włoską. Zarazem sam właściciel, Roberto Barletta, podkreśla przede wszystkim stosowanie przetworników Scan-Speaka. To może nazwać ją firmą włosko-czeskoduńską? Poza tym jest ona bardzo lubiana przez polskich audiofilów, bo tutaj ma chyba najwięcej miłośników w Europie, więc może... włosko-czesko-duńsko-polską?
Czytaj całość…
 
Hegel H30 referencyjny wzmacniacz mocy - THE ABSOLUTE SOUND

Czytaj całość… Jestem w tej szczęśliwej pozycji, że pośród powiedzmy 700 high-endowych produktów pojawiających się co roku na rynku, mogę wybrać 10-12 do własnych recenzji. Gdy takie urządzenie trafia do mnie to zawsze na dłuższy czas, zazwyczaj kilka miesięcy, w czasie których nie tylko dokonuję krytycznych odsłuchów, ale i po prostu żyję z dźwiękiem przez nie oferowanym. W jaki więc sposób dokonuję wyboru, powiedzmy, co 70go urządzenia, do odsłuchu we własnym pomieszczeniu?

Czytaj całość…
 
Amphion Argon 7L test Audio Video
Czytaj całość…Drugie od góry oferty kolumny fińskiego Amphiona są dwudrożne i brzmią inaczej niż testowane trzy miesiące temu „trójki”. Fiński Amphion debiutował na naszych łamach modelem kompaktowym Argon 3 (AV 9/2012). Monitory te okazały się oryginalną i bardzo dobrze rzmiącą konstrukcją, choć nieszczególnie tanią. „Siódemki” stanowią drugą od góry oferty propozycję firmy prowadzonej przez Anssiego Hyvonena.

Czytaj całość…
 
Hegel HD11 test Audio Video
Czytaj całość…Niepozorny DAC Hegla oferuje znakomitą dynamike i jakość basu. Przy cenie 4000 zł, sparowany z odpowiednio skonfigurowanym komputerem, staje się bardzo poważnym źródłem cyfrowym.
Czytaj całość…
 
Amphion ION+ + NuForce DDA100 - test "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Od studia nagraniowego do komputerowego audio – tak w skrócie wygląda historia testowanych kolumn Amphion Ion+. Wydawałoby się, że te dwa światy dzieli przepaść, prawda? Proszę jednak pomyśleć jeszcze raz: czym jest, tak naprawdę, współczesne studio nagraniowe? – Przecież to komputerowy system z rozbudowanymi możliwościami edycyjnymi i wielośladowym systemem zapisu.
Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu
Czytaj całość…Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na kolejną edycję AUDIOFIL'a - wrocławskiej imprezy skierowanej do pasjonatów muzyki i dobrego brzmienia.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniach 20 - 21 kwietnia w hotelu Radisson Blu mieszczącego się przy ul. Purkiniego 10 w cudownie bliskim sąsiedztwie Panoramy Racławickiej i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Czytaj całość…
 
Amphion Ion +
Czytaj całość…Ion + to technologia profesjonalnych monitorów, sprawdzająca się przy odsłuchach w bliskim polu oraz z bardziej tradycyjnych odległości. Pasmo przenoszenia Ionów + jest płaskie jak stół, ale nigdy nie brzmią one sucho czy irytująco. Wysoka rozdzielczość i naturalność pozwalają Ionom + dostać się do samego serca muzyki. Zarówno tworząc muzykę w studio jak i ciesząc się nią w domu.
Czytaj całość…
 
Delizia od Xaviana
Czytaj całość…Delizia to kompaktowa kolumna podłogowa o nowoczesnym wyglądzie pochodzącym od popularnego Bonbonusa.
Większa objętość obudowy przekłada się na rozciągnięcie niskich częstotliwości, które dodatkowo wspierane są aluminiowym portem bas-refleksu skierowanym do przodu.
Muzyka jest bogata i dynamiczna, słucha się jej z przyjemnością także na wysokich poziomach głośności.
Dzięki tej uniwersalności Delizia nadaje się do budowy systemów stereo i kina domowego.
Czytaj całość…
 
Reimyo KAP-777 and CAT-777 MK2 test Image HiFi (Niemcy)
Czytaj całość…Somewhat restless is how I get whenever a product from Kazuo Kiuchi enters my home; such unrest being due to the prospect of listening to music in a better and more exhilarating way. This genius from Japan derives great pleasure from breaching the bounds of the conventional to create the truly exceptional.
Czytaj całość…
 
Reimyo KAP-777 and CAT-777 MK2 test Stereo Times (USA)
Czytaj całość…I consider myself fortunate to attend Munich's High End show last spring. Of all the shows now available, I regard Munich's as the grandest of them all. In addition to all the new toys that become available each May, it's also the perfect to travel and reconnect with old friends. Of the many rooms that really intrigue me each time I visit is the Combak/Reimyo room. I was always a great fan and a onetime owner of their CDP-777 CD player.

Czytaj całość…
 
Recenzja Hegel HD 25 Ultra Audio Sound Stage! (USA)
Czytaj całość… Nie ma dziś bardziej wartego zauważenia trendu w high-endowym audio niż przekraczanie wczorajszych barier cena/jakość - i to w obu kierunkach. Nie trzeba długo szukać aby znaleźć kolumny za niewiarygodną cenę $200.000 za parę, a jednocześnie można napotkać na prawdziwy skarb za niewielkie pieniądze niemal za każdym rogiem. Hegel Music Systems jest zdecydowanie tym drugim.
Czytaj całość…
 
Hegel H300 test wzmacniacza w marcowym AUDIO
Czytaj całość…Muzycznie emocjonujący
Duża powierzchnia aluminiowego frontu z minimalną liczbą manipulatorów i sporym niebieskim wyświetlaczem - aparycja najlepszego wzmacniacza Hegla jest charakterystyczna dla tego producenta i dla północnoeuropejskiego designu.
Czytaj całość…
 
Xavian Bonbonus C - Płaska kolumna naścienna
Czytaj całość… Doskonały wybór, kiedy nie można skorzystać z kolumn o tradycyjnym kształcie. Ze względu na idealne rozmiary można ją instalować w pionie i w poziomie. Zainstalowana w poziomie może służyć jako ładna i elegancka kolumna centralna w systemach kina domowego. Zamontowana pionowo będzie wąską, naścienną kolumną główną. Oferowane wykończenia na pewno wpiszą się we wszystkie potrzeby wystroju wnętrz.
Czytaj całość…
 
Xavian Bonbonus test HiFi Choice
Czytaj całość…Stylowe, niewielkie monitory zaskakują nie tylko szeroką gamą kolorystyczną, ale także brzmieniem gładkim jak aksamit…

Xavian Bonbonus są całkowitym przeciwieństwem testowanych niedawno kolumn tego samego producenta, a mianowicie modelu Carisma. Małe Bonbonusy w zestawieniu z ciężkimi podłogówkami prezentują się jak Dawid naprzeciwko Goliata.
Czytaj całość…
 
Hegel P20 przedwzmacniacz klasy High End
Czytaj całość…P20 jest naszym najtańszym przedwzmacniaczem dającym możliwość łatwego dostępu do produktów z serii Hegel Reference. Pomimo, iż jest to podstawowy model nie potraktowaliśmy go po macoszemu i wiele rozwiązań, oraz pomysłów zaczerpnęliśmy od jego starszego brata. Dzięki temu, pomimo obniżenia ceny wiele z najlepszych cech charakteryzujących P30 zostało zachowanych. Olbrzymia scena dźwiękowa, nisko schodzący i świetnie kontrolowany bas, perfekcyjny timing … Krótko mówiąc, wierne oddanie sensu bycia razem z muzykami.
Czytaj całość…
 
Goldenote AP-7  30watt Integrated Amplifier
Czytaj całość…AP-7 jest kompaktowym, stereofonicznym wzmacniaczem zintegrowanym, zasilanym przez hybrydowo-liniowy zasilacz, opracowany przy użyciu innowacyjnych i efektywnych mikro komponentów. Zasilacz ten umożliwia zasilanie toru sygnałowego w całości z sekcji liniowej, a wszystkich układów serwisowych z części hybrydowej, co pozwala na wysoką wydajność nawet przy niewielkich rozmiarach urządzenia. AP-7 jest w pełni zdalnie sterowalny i posiada 3 wejścia RCA i jedno XLR. Jego sekcja przedwzmacniacza, z elektroniczną regulacją głośności, jest bezpośrednią pochodną najlepszych urządzeń Goldenote.
Czytaj całość…
 
Goldenote CD-7 Micro Line  CD Player
Czytaj całość…CD-7 to zaawansowany, kompaktowych rozmiarów odtwarzacz CD, łączący w sobie niewielkie rozmiary i świetny dźwięk, pasując do każdego nowoczesnego systemu audio. CD-7 ma bardzo skuteczny, opracowany przez Goldenote, układ redukcji jittera, nazwany Zero-Clock, który pozwala na doskonały dźwięk za niewielką cenę. Urządzenie to ma również doskonałe wyjście cyfrowe, dopracowane szczególnie do współpracy z DAC-7, przetwornikiem cyfrowo-analogowym z tej samej serii produktowej, ale pozwalające na podłączenie każdego, dostępnego na rynku przetwornika (DACa), wyposażonego w wejście RCA SPDIF.
Czytaj całość…
 
Hegel HD25 test HiFi Choice
Czytaj całość…Firma Hegel nie spoczywa na laurach, bezustannie pracując nad nowymi rozwiązaniami, które pozwalają jej urządzeniom jeszcze bardziej przybliżyć muzykę fanom. Tym razem w nasze ręce trafił nowy, topowy przetwornik cyfrowo-analogowy, HD25. Zacznę tę recenzję nieco nietypowo. Otóż miałem niedawno okazję przeczytać recenzję autorstwa Roberta Harleya (TAS) dotyczącą topowego wzmacniacza mocy firmy Hegel, oznaczonego symbolem H30.
Czytaj całość…
 
Xavian Carisma test HiFi Choice
Czytaj całość…Model Carisma firmy Xavian łączy w sobie wielką pasję i doświadczenia zdobywane przez lata. Produkty marki Xavian są znane w Europie ze znakomitej jakości wykonania i charakterystycznego brzmienia, nie tylko za sprawą wysokiej klasy głośników marki Scan-Speak, ale również pewnej specyfiki strojenia, rozpalającej serca melomanów.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium 410 test HiFi Choice
Czytaj całość…Helium 410 to najmniejsze kolumny Amphiona, ale i tak potrafią zagrać z werwą.
W poprzednim numerze zrecenzowaliśmy zestaw składający się z odtwarzacza CD 7 i wzmacniacza zintegrowanego AP 7 marki Goldenote oraz kolumn Helium 510 i 410. Wówczas skupiliśmy się na większych kolumnach tego fińskiego producenta, czyli Helium 510, więc teraz bliżej przedstawiamy model 410.
Czytaj całość…
 
Anders Ertzaid Hegel Music System AS wywiad HighFidelity.pl
Czytaj całość…Z Andersem Ertzeidem – menadżerem ds. sprzedaży Hegla – spotkaliśmy się podczas prezentacji najnowszego wzmacniacza tej marki. Otwarty dla publiczności pokaz zorganizowano w katowickim salonie Audio Styl, a jego główny bohater – wzmacniacz zintegrowany H300 – stanął do walki z konkurencyjnymi urządzeniami i dzielonymi kombinacjami tej norweskiej firmy. W czasie spotkania porównywano także przetworniki cyfrowo-analogowe i ich kombinacje. Flagowa integra Hegla może bowiem pracować w trybie DAC-Loop, wykorzystując dodatkowy przetwornik taki, jak HD11 czy HD20.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium 410 z NuForce Dia & Icon-2 test Audiostereo.pl
Czytaj całość…Zabierając się za test niedużych, żeby nie napisać śmiesznie małych monitorków Amphiona z duetem jeszcze bardziej niepoważnych gabarytowo DACowzmacniaczy NuForce'a planowałem osadzić go w realiach desktopowo - gabinetowych. Banalnie proste podłączenie, praktycznie całkowity brak wrażliwości na ustawienie i co najważniejsze niewygórowana cena predestynowały ten zestaw do zastąpienia większości plastikowych koszmarków rzężących przy zatrważającej ilości komputerów.
Czytaj całość…
 
Xavian - Bonbonus

Czytaj całość…Mały cud, wykonany przez Xaviana. Bonbonus jest po prostu niesamowitym mini-monitorem: melomani będą zadziwieni jego niewielką ceną. Bonbonus gra muzykę w inny sposób niż produkty z tak zwanego mainstreamu, znajdujące się w podobnej klasie cenowej: nie zostaniecie Państwo w pierwszej chwili zaskoczeni nienaturalnymi wysokimi tonami czy nadmiernym basem. Bonbonus gra w sposób, który nazwaliśmy „mini High-Endem”: maksymalne dbanie o zgodność fazową, rytmikę i barwy instrumentów oraz głosów.


Czytaj całość…
 
Hegel HD25 - test "HighFidelity.pl"
Czytaj całość…Pojawienie się nowego produktu w ofercie niewielkiej firmy audio to duże wydarzenie - i dla niej, i dla lubiących ją ludzi. Tym większe wrażenie robią nowe produkty będące topowymi urządzeniami. To bowiem pokaz możliwości konstruktorów i ich "wyznanie wiary", jeśli tak można nazwać owoc ich pracy, przemyśleń i zakładanego budżetu.

Czytaj całość…
 
HD25 Przetwornik cyfrowo-analogowy klasy High-End
Czytaj całość…HD25 jest naturalnym cyfrowym sercem każdego system audio. Posiadając cztery wejścia cyfrowe i dwa wyjścia analogowe pozwala na współpracę z tabletami, komputera, odtwarzaczami sieciowymi (np. Sonos), telewizorami etc. w Państwa systemie znacząco poprawiając ich brzmienie. HD25 ma wbudowany przedwzmacniacz, umożliwiające jego łatwą integrację z kolumnami aktywnymi lub wzmacniaczami słuchawkowymi. W przypadku zagubienia dołączanego do urządzenia pilota,  wejścia mogą być łatwo przełączane również z poziomu dotykowego panelu frontowego.


Czytaj całość…
 
Xavian XN 125 Junior test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Na ubiegłorocznej wystawie Audio Show w cieniu nowych podłogówek Xaviana XN Piccola odbyła się światowa premiera kolejnej wersji legendarnych monitorów XN 125, noszącej przydomek „Junior”. W ciągu następnych kilku miesięcy audiofi lska prasa zajęła się podłogówkami, zaś nowe maluchy pozostały niezauważone. Najwyższy czas nadrobić to niedopatrzenie.
Czytaj całość…
 
Nagroda roku 2012 dla Amphion Krypton3 magazynu Highfidelity.pl

Czytaj całość…Spotkanie z Anssim Hyvönenem podczas tegorocznej wystawy Audio Show (2012) było dla mnie sporym przeżyciem. Potwierdziło się wszystko to, co wiedziałem z wymienianych z nim wcześniej maili i co zakładałem słuchając jego topowych kolumn. To niezwykle ciepły, mądry człowiek, realizujący swoje pasje i cele tak, aby nikomu przy tym nie zrobić krzywdy - czy to chodzi o jego pracowników, czy, dla przykładu, naturę. Nie szafując słowem "dobry", można by w ten sposób, pokrótce, Anssiego nazwać.

 

Czytaj całość…
 
Harmonix X-DC350M2R Improved Version
Czytaj całość…Najlepszy kabel sieciowy, jaki kiedykolwiek opracowano! Kable sieciowe Państwa systemów audio są jak tętnice w ciele. Jeśli tętnice mają problemy to całe ciało jest chore. Podobnie w kablach sieciowych, jeśli docierają do nich zakłócenia elektromagnetyczne i radiowe, to dźwięk całego systemu się pogarsza. Przez lata inżynierowie Harmonixa badali materiały izolacyjne i metody konstrukcji, odkrywając zasady rządzące efektywną konduktancją i płynnym przepływem elektronów w kablach.
Czytaj całość…
 
Amphion Krypton3 - test Highfidelity.pl
Czytaj całość… Anssi Hyvönen należy do "paczki" producentów-wizjonerów. Nie znaczy to, że ma jakieś nadprzyrodzone moce, że sięga "tam, gdzie wzrok nie sięga", a tyle, że ma wyraźną wizję tego, co powinien robić i jak to powinien robić. Założona przez niego w 1998 roku w finlandzkim Kuopio firma Amphion Loudspeakers Ltd. , właściciel marki Amphion, bazuje na silnym fundamencie - miłości do muzyki. Choć pobrzmiewa to jak truizm, ostatecznie wszyscy producenci deklarują mniej lub więcej coś podobnego, jednak w jego przypadku wydaje się to być prawdą.
Czytaj całość…
 
XAVIAN XN 125 JUNIOR test HiFi Choice
Czytaj całość…Model XN 125 Junior wpisuje się w brzmieniowe kanony czeskich monitorów. Zmiany w katalogu produktów są charakterystyczne przede wszystkim dla tych firm, które nie chcą stać w miejscu, a więc są pochodną ich naturalnego rozwoju. W ofercie czeskiej (z włoskimi korzeniami) marki Xavian ostatnio niezbyt często pojawiały się nowe modele, aczkolwiek progres dało się jednak zauważyć, choćby dzięki takim kolumnom, jak XN Piccola (recenzja w nr. 12/2012) czy Preludio.
Czytaj całość…
 
Hegel H100 test HiFi Choice
Czytaj całość…Ta norweska marka nie tak dawno wdarła się przebojem na polski rynek, robiąc sporo zamieszania...

Hegel H100 jest wzmacniaczem ze środka oferty i prawdopodobnie konstrukcją o najlepszym stosunku jakości do ceny w katalogu tego norweskiego producenta. Może o tym świadczyć wiele rozwiązań technicznych zaczerpniętych wprost z droższych wzmacniaczy oraz to, jak bardzo funkcjonalna jest ta integra.

Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3L test HiFi i Muzyka 10/2012
Czytaj całość…Dzisiejsze czasy są pełne paradoksów. Wszystko wokół drożeje, a coraz trudniej znaleźć produkt wysokiej jakości. Wiąże się to nie tylko z przenoszeniem produkcji do Chin (Chińczyk też potrafi, ale trzeba mu godnie zapłacić), ale też rozpaczliwym poszukiwaniem oszczędności na każdym kroku, a z drugiej strony – bezlitosnym łojeniem.
Czytaj całość…
 
Hegel H300 test HiFi i Muzyka 9/2012
Czytaj całość…Nowy sezon zaczynamy od wysokiego „C”. Do naszej redakcji – jako pierwszej na świecie – trafił flagowy wzmacniacz Hegla. W katalogu firmy założonej przez Benta Holtera znajdziemy wzmacniacze, przetworniki c/a i odtwarzacze CD. Jeśli chodzi o amplifikację, do wyboru są obecnie cztery integry i kilka konstrukcji dzielonych. Do niedawna różnica cen pomiędzy modelem H200 a najtańszą dzielonką wynosiła prawie 20000 zł.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3 test Magazyn HiFi 3/2012
Czytaj całość…W pierwszym skojarzeniu „argon” przywodzi na myśl substancję chemiczną – gaz szlachetny, bezwonny, bezbarwny składnik powietrza. Etymologicznie „argon” wywodzi się z greckiego słowa argos i znaczy tyle, co nieaktywny, bezczynny, leniwy. Biorąc powyższe pod uwagę, nazwę uważam za nietrafioną, chyba że geneza jej powstania miała zupełnie inne podłoże. O monitorach Argon można powiedzieć wiele, ale na pewno nie można ich nazwać bezbarwnymi, bezczynnymi, ani leniwymi!
Czytaj całość…
 
Amphion Argon3 test Audio Video
Czytaj całość…Na pierwszym spotkaniu z fińskim Amphionem testujemy jeden z ważniejszych modeli w ofercie tej firmy: podstawkowe Argony3. To interesująca i trochę nietypowa konstrukcja. Amphion jest stosunkowo młodym producentem kolumn głośnikowych. Istnieje od 1998 roku i ma siedzibę w 90-tysięcznym Kuopio. Nietypowe w dzisiejszych czasach jest to, że produkcja kolumn odbywa się w kraju producenta. Szef i założyciel firmy, wielce sympatyczny Anssi Hyvönen, ma swoisty powód do dumy.
Czytaj całość…
 
Hegel H300 test Audio Video
Czytaj całość…Nowy H300 ma większą moc, wbudowany przetwornik i brzmi lepiej od starszego H200. Formalnie niby go nie zastępuje, ale docelowo zapewne zajmie jego miejsce w ofercie. Hegel to młoda firma z siedzibą w Oslo. Urządzenia tej marki pojawiły się na naszym rynku w ubiegłym roku i od razu zrobiło się o nich głośno. Duża w tym zasługa zdeterminowanego dystrybutora, ale i same urządzenia są niczego sobie, skoro ich obiór jest tak pozytywny.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium 520 test HiFi Choice
Czytaj całość…Kolumny Helium 520 mogłyby łatwo „zniknąć” w pomieszczeniu odsłuchowym, gdyby nie to, że swoim wyglądem przyciągają wzrok. Pierwsze wrażenie jest świetne, ale w końcu od kolumn oczekuje się przede wszystkim dobrego brzmienia, sprawdźmy więc, czy dorównuje ono urodzie testowanego modelu.

Czytaj całość…
 
Harmonix CS-120 Improver Version test HiFi Choice
Czytaj całość…Model CS-120 powraca na rynek po kilku latach nieobecności.
W ofercie uznanego japońskiego producenta kabli pojawił się model CS-120. Ciekawostką jest to, że kiedyś był on już w ofercie Harmonixa, ale kilka lat temu został wycofany ze sprzedaży. Okazało się jednak, że nacisk ze strony klientów był tak duży, iż kierownictwo firmy postanowiło ponownie umieścić go w katalogu. Obecnie CS-120 to nic innego jak udoskonalona wersja protoplasty sprzed lat. Zmiany są niewielkie, a objęły przede wszystkim takie elementy, jak konstrukcję wiązki przewodników oraz materiały.
Czytaj całość…
 
Prezentacja marki Amphion w HiFi Choice
Czytaj całość…O skutkach wszechobecnej globalizacji i idącej z nią w parze unifikacji każdy z nas przekonał się już nie raz. Z dawnych marek-legend pozostają tylko znane logotypy, a z kultowego brzmienia blade wspomnienie. Coś, co kiedyś miało duszę, jest obecnie bezpłciowym produktem tłuczonym w Azji na masową skalę, a zamiast muzyki i prawdziwego hi-fi, Klienta mami się koszmarkami zaakceptowanymi przez dekoratorów wnętrz.
Czytaj całość…
 
Goldenote CD 7, AP 7 i Amphion Helium 510 test HiFi Choice
Czytaj całość…Minimalistyczny system stereo do niewielkich pomieszczeń zapewniający wspaniały dźwięk. Któż nie marzy o wykwintnym minimalistycznym systemie stereo w domu lub biurze, a do tego prezentującym się nieprzeciętnie i elegancko? Ten włosko-fiński zestaw może okazać się hitem, tym bardziej że w USA kolumny marki Amphion robią zawrotną karierę i sprzedają się jak ciepłe bułeczki.
Czytaj całość…
 
GOLDENOTE HP7 + M7 test HiFi Choice
Czytaj całość…Śmiem przypuszczać, że nazwa Akamai niewiele Państwu mówi. To włoska firma będąca właścicielem marek Goldenote i Blacknote, które goszczą na polskim rynku już od ładnych kilku lat. Oferta tych marek jest bardzo szeroka. Tym razem do testu otrzymaliśmy nowy przedwzmacniacz/ wzmacniacz słuchawkowy i monobloki, których ceny są zdecydowanie przyjazne dla klienta. Czy dźwięk także?
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 420 z 803

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław