Start
GOLDENOTE DAC 7 test HiFi Choice
Czytaj całość…Zamknięty w niewielkiej obudowie, sprzedawany w niewygórowanej cenie, oferuje ponadprzeciętne brzmienie. W poprzednim numerze opisywałem moje wrażenia z testu amplifikacji z serii Micro włoskiej marki Goldenote. Wspominałem także, że w ofercie są kolejne urządzenia z tej linii – wszystkie w tak samo niewielkich obudowach i umiarkowanych cenach.
Czytaj całość…
 
Goldenote VALORE ITALIAN JOB + BABELE test Audio październik 2012
Czytaj całość…Włosi to zawsze mistrzowie stylu – co do tego panuje powszechny konsensus. Nic więc dziwnego, że i w audio, a więc w dziedzinie, która nas interesuje, włoskie marki są kojarzone najczęściej z szykiem i elegancją...
Nie zawsze włoski projekt musi nam przypaść do gustu – to kwestia różnic kulturowych, indywidualnego smaku i konkretnego produktu. Nie każdy włoski projekt jest genialny, ale niemal każdy jest specjalny.

Czytaj całość…
 
Moje Audio - Audio Show 2012 - Zapraszamy

Czytaj całość…Lokalizacja: Hotel Jan III Sobieski
Sala: 207, 215, 216 / IIp

Tegoroczna wystawa Audio Show jest dla naszej firmy momentem naprawdę wyjątkowym.

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu system, który dla wielu ludzi kochających muzykę będzie marzeniem ich życia.  Na wystawie będzie można usłyszeć kompletny system Reimyo, składający się z transportu CDT-777,  przetwornika cyfrowo-analogowego DAP-999EX,  przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz najnowszej,  pierwszej w historii firmy tranzystorowej końcówki mocy KAP-777.

Czytaj całość…
 
Hegel HD2 test Audio wrzesień 2012
Czytaj całość…Norweski Hegel ma swoje własne patenty i „patenty”. Grupa inżynierów doskonali urządzenia opierając się zarówno na pomiarach, jak i odsłuchach. HD2 – to przetwornik cyfrowo-analogowy z pojedynczym wejściem USB, przyjmujący sygnał do 24 bitów i 96 kHz. Na jego wyposażeniu jest też wyjście RCA S/PDIF, mamy więc równocześnie konwerter cyfrowo-cyfrowy USB-S/PDIF.
Czytaj całość…
 
Hegel CDP4A mk2 test Audio lipiec/sierpień 2012
Czytaj całość…Norweska firma Hegel pojawiła się na łamach „Audio” niedawno – testowaliśmy jej znakomity przetwornik C/A HD20. Również tym razem przyglądamy się urządzeniu cyfrowemu, mimo że przez wiele lat wydawało się, że Hegel raczej wzmacniaczami „stoi”. W ostatnich latach inżynierowie tej firmy bardzo mocno wgryźli się w zagadnienia związane z przetwarzaniem sygnałów cyfrowych i doszli nawet do kilku autorskich rozwiązań. Gruntownie przećwiczyli rzeczy, które inni przyjęli jako pewnik. W testowanym odtwarzaczu znajdziemy rozwiązania, które inni już dawno odrzucili. Może przedwcześnie?

Czytaj całość…
 
Hegel HD20 test Audio marzec 2012
Czytaj całość…Hegel Audio System AS to firma mająca swoją siedzibę w norweskim Oslo. Jej produkty są pięknie „skandynawskie”. Nie należy tego jednak kojarzyć z ascetyzmem w zakresie funkcjonalności.
HD20 jest połączeniem „daka” i przedwzmacniacza – sygnał wyjściowy może mieć napięcie wyższe niż standardowe dla CD 2 V, a układowi regulacji wzmocnienia poświęcono wyjątkowo dużo uwagi.
Czytaj całość…
 
Hegel HD11 test Magazyn HiFi i Muzyka 6/2012
Czytaj całość…Hegel należy do producentów, którzy poważnie traktują segment przetworników c/a. Oprócz maleńkiego HD2 w katalogu znajdziemy dwa droższe modele. Do testu trafił właśnie HD11. Norwegowie zapowiadali, że nowy DAC będzie zdecydowanie lepszy od poprzednika – HD10 – i zbliży się do topowego HD20.
Czytaj całość…
 
HEGEL H300  Flagowy wzmacniacz zintegrowany z zaawansowanym przetwornikiem cyfrowo  analogowym.
Czytaj całość…Pradawni alchemicy poświęcali całe swe życie by uzyskać złoto z kamienia. Jak z resztą doskonale wiemy nigdy nikomu się ta sztuka nie udała. Jednak z H300 czujemy się jakbyśmy właśnie to osiągnęli – oczywiście patrząc z perspektywy audio.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 1 - test Highfidelity.pl
Czytaj całość…Choć największe kolumny Amphiona (model Krypton) to naprawdę „kawał kolumny” to jednak większość produktów tej fińskiej firmy nie imponuje gabarytami. Patrząc na linię produkcyjną zarówno samych obudów, jak i kolumn trudno było oprzeć się wrażeniu, że to właśnie mniejsze i trochę większe monitorki są podstawą produkcji, a więc zapewne także sprzedaży Amphiona.
Czytaj całość…
 
Amphion Helium 520 test Magazyn HFM lipiec 2012
Czytaj całość…Skandynawia to kraina zimna, ale piękna. Mimo wysokich podatków, wszystkie skandynawskie państwa zajmują wysokie pozycje w rankingach miejsc, w których dobrze się mieszka. Ludzie są zazwyczaj uprzejmi i skromni. Nawet jeśli ktoś jest rajdowym mistrzem świata albo multimilionerem, nie daje tego po sobie poznać.
Czytaj całość…
 
Gramofon Goldenote Valore Compact Leather test Audiostereo lipiec 2012
Czytaj całość…Rynek stosunkowo niedrogich gramofonów jest od kilku lat opanowany w dużym stopniu przez austriackiego Pro-Jecta. Wybór modeli jest naprawdę duży, rozpiętość cenowa też, tym bardziej, że skończyły się już czasy, gdy ta firma robiła właściwie wyłącznie budżetowe urządzenia. Osoba, która chce wydać kilka tysięcy złotych na gramofon, być może swój pierwszy, wydaje się niemal skazana na ofertę tej firmy (pomijając oczywiście zakup z tzw. drugiej ręki droższych modeli innych marek). Jeśli jednak komuś z jakichkolwiek powodów ta akurat firma nie do końca pasuje i rozgląda się dalej, to pewnie zwróci swoje oczy w stronę oferty Regi, może Thorensa.
Czytaj całość…
 
Lavardin Model IT test Audio Video
Czytaj całość…Niezwykle muzykalny wzmacniacz tranzystorowy, który – choć produkowany od lat – nadal jest wyznacznikiem jakości w swojej klasie cenowej. I nie tylko...
Lavardin iT jestwzasadzie szczytową integrą tej, założonej w 1996 roku, francuskiej firmy, jeśli nie liczyć specjalnegomodelu Lavardin iT 15, który jest jego rozwinięciem, skonstruowanymz okazji piętnastolecia marki.wkatalogu znajdziemy też kombinacje dzielone, składające się z dwóch przedwzmacniaczy oraz dedykowanych imczterech końcówek stereofonicznych, a także parymonobloków. poniżejmodelu iT plasują się jeszcze dwamodele wzmacniaczy zintegrowanych serii iS.
Czytaj całość…
 
Hegel H70 test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Katalog skonstruowano tak, żeby nawet początkujący audiofi l się w nim nie pogubił. Jeśli chodzi o amplifikację, do wyboru mamy tylko trzy wzmacniacze zintegrowane: H70, H100 i H200. Liczba w symbolu oznacza moc.
Czytaj całość…
 
Gradient Evidence MK IV test HiFi Choice
Czytaj całość…Choć fińskiej firmie Gradient niedługo „stuknie” 30 lat, to w Polsce jest ona niemal zupełnie nieznana. Teraz za sprawą nowego polskiego dystrybutora wszystko ma ulec zmianie.

Czytaj całość…
 
Hegel - Norweski sposób na dżwięk (cykl prezentacji firmy do HiFi Choice)
Czytaj całość…W czasach gdy coraz więcej renomowanych firm prześciga się w jak najładniejszym opakowywaniu gotowych modułów mocy czy też trzewi budżetowych odtwarzaczy DVD/BR we własne (i to też nie zawsze) obudowy, potomkowie wikingów uparcie podążają wcześniej obraną, wcale nie najłatwiejszą drogą. Zamiast zamawiać gotowe urządzenia w którejś z azjatyckich fabryk, a własną działalność ograniczyć jedynie do rebrandingu, pasjonaci z dalekiej Północy wolą wszystko robić po swojemu.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 1 test HiFi Choice (British Edition)
Czytaj całość…Niekonwencjonalne kolumny podstawkowe z Finlandii. Amphion to stosunkowo młoda firma założona w 1998 r., która zasłynęła za sprawą stosowania nietypowych rozwiązań. Najbardziej widocznym nowatorskim rozwiązaniem w testowanym modelu jest duży falowód otaczający tweeter, którego średnica jest zbliżona do średnicy przetwornika nisko-średniotonowego. Ma to swoje konsekwencje.
Czytaj całość…
 
Amphion - W krainie tysięcy jezior i dobrego dżwięku (reportaż)
Czytaj całość…Co roku w swoich relacjach z Audio Show podkreślam, że dla mnie nie jest bynajmniej najistotniejsze zobaczenie, czy posłuchanie prezentowanego tam sprzętu (choćby z racji kiepskich warunków akustycznych, a co za tym idzie zazwyczaj nie najlepszego dźwięku), tylko spotkanie ludzi związanych z branżą. Poznawanie twórców sprzętów, które mam okazję recenzować, daje mi inne spojrzenie na to co słyszę, łatwiej jest mi zrozumieć pewne wybory, których ci ludzie dokonują projektując/budując swoje urządzenia.
Czytaj całość…
 
Hegel H200 test Highfidelity.pl
Czytaj całość…Znam i bardzo lubię urządzenia Hegla. Od lat monitowałem o to, żeby jej produkty wreszcie trafiły do Polski. Okazało się, że nie było jej u nas wcześniej z prostego powodu – firma nie ma dużych możliwości produkcyjnych i nie chciała wchodzić na nowy rynek, którego nie potrafiłaby „zaopatrzyć”. A w jakiś szczególny sposób swojej fabryczki rozbudowywać nie chciała, ani tym bardziej nie chciała zlecać produkcji na zewnątrz. Po pewnych przesunięciach, przemyśleniu dotychczasowej sieci dystrybucji okazało się jednak, że uda się zapewnić zaopatrzenie także dla Polski. Ostatecznie to nie jest przecież Coca Cola, żeby sprzedawać jakieś zawrotne ilości...

Czytaj całość…
 
Hegel - Kawior czy kiełbaska? (prezentacja firmy w HiFi i Muzyka)
Czytaj całość…Wydawałoby się, że rynek sprzętu hi-fi jest dość konserwatywny, ale wystarczy się wybrać na jakąkolwiek większą wystawę, aby zobaczyć, jak zmienia się z roku na rok. Największe zainteresowanie budzą zwykle prezentacje fi rm dotąd w Polsce nieobecnych.
Przed kilkoma tygodniami pojawiła się u nas kolejna marka – Hegel. Jako że wiedziałem o niej niewiele, postanowiłem przeprowadzić dokładne śledztwo.

Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3 test Soundstage (USA)
Czytaj całość…When SoundStage! Network publisher Doug Schneider dropped off Amphion’s Argon3 bookshelf speakers at my place for review, I had never seen, let alone heard, one of the company’s designs. My familiarity with Amphion stemmed from a review of the Argon2 that Doug wrote eight years ago. The Argon2 Anniversary replaced the Argon2 in 2008, and its successor, the Argon3 (starting at $2795 USD per pair), is Amphion’s newest iteration of a loudspeaker that has received considerable praise in the audio press.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 3L test Soundstage (USA)
Czytaj całość…Last summer I reviewed the Argon3, a bookshelf speaker from the Finnish loudspeaker manufacturer Amphion. The speaker’s astounding transparency, powerful bass, and wonderful ability to faithfully communicate music in a way that never sounded analytical, all left a very positive impression on me. At the time, I wrote that they were best-sounding speakers I’d ever reviewed for the SoundStage! Network.

Czytaj całość…
 
Prezentacja Gradient - Hi Fi i Muzyka
Czytaj całość…Gradient jest w Polsce marką nieco zapomianą. Choć oficjalnie był u nas reprezentowany, jego produkty tylko sporadycznie pojawiały się na wystawach. Przez kilka ostatnich lat nie było ich widać wcale. Teraz fińska manufaktura wraca do naszego kraju, co jest okazją do prześwietlenia jej przeszłości, jak również aktualnego katalogu.
Czytaj całość…
 
Test Goldenote Micro Line HP-7 pre plus M-7 monobloki
Czytaj całość…Słysząc o włoskich producentach sprzętu hi-fi, wyobrażamy sobie grupę elegancko ubranych dżentelmenów, którzy w palącym słońcu rzeźbią z drewna kolumny, popijając pyszne chianti i dyskutując o wyższości Juventusu nad Interem.
Czytaj całość…
 
Prezentacja Gradient i Hegel w Audio Stylu.
Czytaj całość…Kiedy w ostatnią sobotę marca budzik zadzwonił o 05:30 na usta cisnęły mi się słowa, których nie powstydziłby się sam Adaś Miauczyński podczas pobudki w „Dniu świra”. Podobną „litanię” powtórzyłem w myślach, gdy podszedłem do okna i okazało się, że leje. Co jest, jakieś fatum? Druga audio - wycieczka w tym roku do Katowic i kolejny raz pogoda delikatnie rzecz ujmując nie zachęcała do wyjścia z domu.
Czytaj całość…
 
Test Hegel H70 AGD&LAB - Norweskie wzmocnienie
Czytaj całość…Zdecydowana większość osób będzie zadowolona ze sprzętu zintegrowanego. Kilka elementów toru audio zamkniętych w jednej obudowie to coś, co warto rozważyć w razie braku gotówki lub miejsca na osobne urządzenia. Jednakże miłośnicy audio najcięższego kalibru nie traktują takich rozwiązań na równi z wieloczęściowymi, kosztownymi zestawami. W nasze ręce trafił wzmacniacz zintegrowany norweskiego Hegla, który możliwościami może zawstydzić niejeden zauważalnie droższy model.
Czytaj całość…
 
Xaviana XN Piccola test Agdlab.pl
Czytaj całość…Xavian to niewielka, wręcz rzemieślnicza firma, która swoją siedzibę ma niedaleko Pragi. Jednakże ma ona w sobie całkiem dużo włoskiego pierwiastka w postaci założyciela, Roberta Barletty. Jest on również głównym projektantem grających skrzynek, a o jego talencie krąży niejedna legenda. XN Piccola, model ze środka oferty, wydaje się zwyczajny, ale brzmienie sprawia, że trudno przejść obok niego obojętnie.
Czytaj całość…
 
Xavian XN Virtousa
Czytaj całość…XN Virtuosa to trójdrożna, kompaktowa kolumna przeznaczona dla wymagających słuchaczy.
Głośniki niskotonowy i średnio-niskotonowy Virtuosy zostały opracowane przez nas w ścisłej współpracy z Duńskim specjalistą od głośników, firmą Scan-Speak. Te głośniki zostały dobrane do współpracy z wysokotonowcem Scan-Speak "Ring radiator" aby wspólnie z nim stworzyć harmoniczny i spójny instrument do odtwarzania muzyki.
Czytaj całość…
 
Harmonix CS-120 Improved Version (Wersja Udoskonalona)

Czytaj całość…Kabel głośnikowy CS120 był kiedyś na rynku, ale jego produkcja została zakończona kilka lat temu. Jednak z powodu poważnych sygnałów z rynku, teraz powrócił w udoskonalonej wersji. Poprawa obejmuje wiele elementów, między innymi legendarne przewody Harmonic-strings i podwójną powłokę złota i rodu na widełkach.

Czytaj całość…
 
AC ENACOM Limited Edition
Czytaj całość… Wymagający audiofil zawsze szuka tego, co najlepsze. Właśnie takie osoby skłoniły nas do zmian w AC ENACOM. AC ENACOM Limited Edition został opracowany dla ludzi chcących mieć najlepsze rozwiązania. AC ENACOM Limited Edition wykorzystuje legendarny kabel Harmonix X-DC, audiofilskie wtyki WattGate i specjalną technologię montażu co na tyle usprawniło jego działanie, że powinien usatysfakcjonować wszystkich poszukujących perfekcji.
Czytaj całość…
 
Kabel sieciowy AC Harmonix X-DC350M2R Improved-Version - test High Fidelity No. 97
Czytaj całość…Kiedy pan Kazuo Kiuchi opowiadał nam w Krakowie o swojej filozofii dźwięku, o priorytetach w podejściu do urządzeń audio, o muzyce itp., najważniejsza informacja, jaką z tego spotkania wyniosłem, dotyczyła jednak czegoś innego – związana była z „formatem” (w cudzysłowie, bo to nie jest format per se, a jedynie „technika”) XRCD24. Okazało się bowiem, że pan Kiuchi posiada udziały w tym przedsięwzięciu, a także uczestniczył w kilkunastu projektach jako producent (np. Paganini for Two, Gil Shaham, Göran Söllscher, Diana Krall, All For You, czy Adagio Karajana. I nie tylko.).
Czytaj całość…
 
Gradient Revolution Active mk IV test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Gradient to fińska manufaktura zajmująca się produkcją kolumn. W małym rodzinnym zakładzie w miasteczku Porvoo na południu kraju powstają zestawy inne niż wszystkie.
Czytaj całość…
 
Xavian XN Piccola - test Magazyn HiFi i Muzyka
Czytaj całość…Xavian często gości na naszych łamach, więc stałym czytelnikom nie trzeba go przedstawiać. Przypomnę tylko, że 16 lat temu firmę założył w Pradze Roberto Barletta, rodowity Włoch, który trafił nad Wełtawę za głosem serca. Stąd też silne italskie naleciałości wzornicze oraz nazewnicze.
Czytaj całość…
 
Goldenote Drum - pokojowy rezonator basowy test Magazyn HFM
Czytaj całość…Wielu producentów sprzętu hi-fi nieufnie podchodzi do tematu akcesoriów. Tylko nieliczni oferują własne kable, stoliki i inne dodatki. Tymczasem w katalogu Goldenote oprócz wzmacniaczy, przetworników czy gramofonów znajdziemy kable, kondycjonery, podkładki antywibracyjne, płyny do czyszczenia winyli i ustroje akustyczne.
Czytaj całość…
 
Xavian - Kulminacja legendy zwanej XN 125.
Czytaj całość…Xavian - Kulminacja legendy zwanej XN 125.

XN 125 jest w produkcji od 1997 roku. Nowe XN 125 Junior jest definitywną kulminacją tego pomysłu. Nowy, wykonany na specjalne zamówienie głośnik średnio-niskotonowy Scan-Speak 15W/XAVIAN wraz z dobrze znanym Scan-Speakiem "ring radiator" tworzą harmoniczny i zgrany duet.
Czytaj całość…
 
Xavian XN Carisma - Dynamika bez wysiłku
Czytaj całość…Dynamika bez wysiłku i niewiarygodnie żywa muzyka

XN Carisma to kompaktowa, dwu-i-półdrożna kolumna podłogowa. W ścisłej współpracy z Duńskim specjalistą od głośników, firmą Scan-Speak, Xavian opracował wyjątkowy głośnik średnio-niskotonowy, 18W/Xavian, jeden z najlepszych na rynku. Wraz z drugim głośnikiem Scan-Speaka i wysokotonowcem Scan-Speak "Ring radiator" tworzą harmoniczny i spójny instrument do odtwarzania muzyki.
Czytaj całość…
 
Lecontoure Stabile 160 - test Audio Video

Czytaj całość…Pierwsze moje spotkanie z kolumna - mi Lecontoure miało miejsce 2 lata temu, kiedy mogłem przyjrzeć się z bliska pod stawko wym Mobile 160.

Podłogówki Stabile 160 wykorzystują w dużej mierze podobne podzespoły – z tą różnicą, że głośniki zamontowano w większej, podłogowej obudowie. Drugą różnicą jest zastosowanie regulatorów, których nie mają mniejsze kolumny. Ale za nim przejdziemy do opisu budowy, przedstawmy samo przedsięwzięcie, jakim jest Lecontoure.

Czytaj całość…
 
GRADIENT - fińskie zestawy głośnikowe wracają na polski rynek
Czytaj całość…Kolumny Gradient nie przeniosą orkiestry symfonicznej do Waszego pokoju. One zabiorą Was prosto do sali koncertowej, klubu lub studia nagraniowego. Dzięki nim muzyka da Wam więcej radości i przyjemności niż kiedykolwiek przedtem. Wszystkie kolumny Gradient zaprojektowano i ręcznie wykonano w Finlandii.
Czytaj całość…
 
Test Gradient Helsinki 1.5 - Test HighFidelity.pl 03/2012
Czytaj całość…Nie wiem, czy pamiętają państwo test kolumn Bravo! Special Edition, wchodzących w skład systemu firmy Combak, wraz z innymi jej markami – Harmonix i Reymio (do poczytania TUTAJ)? Ja kolumny pamiętam doskonale, ponieważ emanowała z nich taka siła, taka energia, że trudno było przejść koło nich bez wypieków na twarzy. I, muszę powiedzieć, nigdy wcześniej, ani potem ich tak grających nie słyszałem… W każdym razie te maleńkie kolumny ze współosiowym głośnikiem SEAS-a wyznaczały pewne elementy, do których potem inne kolumny musiały doszlusować – przede wszystkim koherencję.

Czytaj całość…
 
Test Blacknote DAC USB 30 - test AUDIO 03/2012
Czytaj całość…Bezpośrednim poprzednikiem testowanego przetwornika, przynajmniej w zakresie koncepcji obudowy, kształtów, rozmieszczenia manipulatorów, a wreszcie i wielu wewnętrznych układów, był  odtwarzacz plików audio DSS30. Obydwa urządzenia należą bowiem do linii „slim” firmy Blacknote, a więc tej części oferty dawnego BlueNote, która jest przeznaczona do obsługi owych technologii.
Czytaj całość…
 
M-7 Monofoniczny wzmacniacz mocy 100W Goldenote
Czytaj całość… M-7 jest monofonicznym wzmacniaczem mocy w kompaktowej, eleganckiej obudowie. Zasilany własnej konstrukcji hybrydowym zasilaczem liniowym, i opracowany na bazie innowacyjnych mikro-komponentów, M-7 jest w stanie napędzić każdy rodzaj kolumn z łatwością i naturalnością.
Czytaj całość…
 
Xavian Piccola test Audiostereo
Czytaj całość…Ponieważ produkty czeskiego Xaviana pojawiają się u nas na testach praktycznie od razu po swoich oficjalnych premierach, a sama firma jest dobrze znana polskim audiofilom uważam, że spokojnie beletrystykę poświęconą Roberto Barletcie i historii firmy można po prostu na jakiś czas odpuścić.


Czytaj całość…
 
Goldenote Firenze Silver USB 2.0 test Audiostereo
Czytaj całość…Na fali popularności wszelkiego rodzaju przetworników cyfrowo – analogowych przystosowanych do współpracy z komputerami, czyli USB DACów, powoli rośnie popyt na dedykowane im akcesoria, w tym kable USB. Skoro jest popyt to i nie dziwi fakt pojawiania się na rynku coraz ciekawszych propozycji zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych (majętnych?) plikosłuchaczy. I właśnie do tej drugiej grupy kierowany jest produkt włoskiej manufaktury Akamai – kabel Goldenote Firenze Silver – USB 2.0.

Czytaj całość…
 
XAVIAN XN PICCOLA - Test HiFi Cioice 2011
Czytaj całość…Czesko-włoska piękność

Piccola to z pewnością jeden z najbardziej dopracowanych modeli kolumn w ofercie Xaviana

Najnowsze kolumny wyprodukowane przez firmę należącą do Roberta Barletty miały swoją premierę podczas tegorocznego Audio Show. W tej chwili są to najświeższe zespoły głośnikowe Xaviana i już na pierwszy rzut oka widać, że ich projektant włożył bardzo dużo wysiłku i serca w ich powstanie.
Czytaj całość…
 
Piccola - nowość od Xaviana
Czytaj całość…Prawdziwą przyjemnością jest słuchanie XN Piccola. Dzięki idealnym, kompaktowym wymiarom ustawienie ich jest wyjątkowo łatwe. We współpracy ze znaną Duńską firmą Scan-Speak Xavian opracował wyjątkowy, robiony na nasze wyłączne zamówienie, głośnik średnio-niskotonowy 18W/Xavian, jeden z najlepszych na rynku. 18W/Xavian współpracuje ze znanym głośnikiem wysokotonowym, Ring Radiatorem, który łączy w sobie zalety głośnika kopułkowego i tradycyjnego. Dźwięk jest bogaty w kolory, spójny i naturalnie dynamiczny. Jesteśmy dumni, iż XN Piccola zostały w całości opracowane i ręcznie wykonane w Republice Czeskiej.
Czytaj całość…
 
Goldenote Demidoff Silver Plus II

Czytaj całość…Demidoff Silver Plus II - 75W wzmacniacz zintegrowany

Wywodzący się wprost z modelu Diamond Demidoff Silver Plus II jest ręcznie wykonanym najwyższej klasy wzmacniaczem zintegrowanym pracującym w trybie single-ended. Zasilanie zapewnia dwanaście ręcznie wykonanych, specjalnie dla Goldenote, masywnych transformatorów. W sekcji zasilającej wykorzystano zjawisko „wirtualnej baterii” i dzięki temu zminimalizowano interferencje pochodzące z prądu zmiennego.

Czytaj całość…
 
Odtwarzacz CD Goldenote Favard
Czytaj całość…Favard będąc topowym modelem najbardziej zaawansowanej pod względem technologicznym serii Dimond Line włoskiego Goldenote’a posiada najwyższych lotów sekcje analogową i cyfrową, oraz jedną z najpotężniejszych sekcji zasilania, jaką można spotkać w odtwarzaczach CD. Zastosowany transport posiada wykonaną z aluminium tackę, precyzyjny mechanizm zapewniający płynność i kulturę pracy i charakteryzujący się niezwykłą stabilnością obrotów.
Czytaj całość…
 
XS-96 nowe wysokoefektywne kolumny w ofercie Goldenote
Czytaj całość…X-96 to wysokoefektywne (96dB) trójdrożne monitory o budowie zamkniętej, zaprojektowane tak by brzmieć jak najbardziej naturalnie przy zachowaniu iście włoskiej elegancji. Obudowy X-96 zostały wykonane ze specjalnie przygotowanej sklejko i w całości pokryte naturalną skórą, dzięki temu producent uzyskał pełną kontrolę nad ich własnym rezonansem. Tylna ściana w tym modelu pełni rolę membrany biernej, przez co poprawie uległo rozciągnięcie basu a brzmienie kolumn zyskało na realizmie.

Czytaj całość…
 
Goldenote Firenze Silver USB - przewód USB 2.0
Czytaj całość…Firenze Silver USB – przewód USB 2.0

Firenze Silver USB jest wybitnym przewodem USB 2.0 wykonanym ze srebrnych żył solid core ułożonych zgodnie ze stosowaną przez Goldenote geometrią, polegającą między innymi na prowadzeniu przewodów w kanałach wykonanych z Elastollanu i wypełnionych specjalnym olejem mineralnym pełniącym rolę dielektryka. Dzięki tym zabiegom zapewniona jest perfekcyjna impedancja, oraz wysoki współczynnik tłumienia.


Czytaj całość…
 
Goldenote Drum - pokojowy rezonator basowy
Czytaj całość…Drum – pokojowy rezonator basowy
Drum jest bardzo efektywnym ustrojem akustycznym ułatwiającym kontrolowanie najtrudniejszych do opanowania częstotliwości niskotonowych, które bardzo często są powodem niezrównoważenia akustycznego i zauważalnego dudnienia dźwięku.
Czytaj całość…
 
Moje Audio na Audio Show 2011
Czytaj całość…Tegoroczna wystawa Audio Show jest dla naszej firmy momentem naprawdę wyjątkowym.
Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu system, który dla wielu ludzi kochających muzykę  będzie systemem marzeń.
Na wystawie będzie można zobaczyć i oczywiście usłyszeć kompletny system Reimyo, składający się z transportu CDT-777, przetwornika cyfrowo-analogowego DAP-999EX, przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz najnowszej,  pierwszej w historii firmy tranzystorowej końcówki mocy KAP-777,  która została już entuzjastycznie doceniona przez wielu melomanów na całym świecie. Kolumny będą równie niezwykłe jak elektronika to Bravo! Consequence +  opracowane przez właściciela marki Reimyo.
Czytaj całość…
 
Lavadin Model IT 15 - Test HighFidelity.pl 10/2011
Czytaj całość… „Na 15. rocznicę powstania legendarnego modelu IT skoncentrowaliśmy się nasze badania na jego ekskluzywnej, wyrafinowanej wersji: modelu Lavardin Technologies IT-15.” – Tak rozpoczynają się (niezwykle skąpe) materiały informacyjne towarzyszące temu urządzeniu. Patrząc na nie w pełnej glorii, na stojące przed nami czerwone cudo trudno nie przyznać racji temu, że to prawdziwie ekskluzywne urządzenie.
Czytaj całość…
 
Harmonix X-DC2 Wattgate 330 - test audiostereo.pl
Czytaj całość…Jeśli wiarę w zbawienny, bądź jakikolwiek, wpływ kabli uznamy za grzech ciężki, to usłyszenie kabla sieciowego jest dla kablosceptyków ewidentnym przejawem herezji. Spotkałem się też z dość autorytatywnym stwierdzeniem, że „jeśli słychać wpływ kabla sieciowego na brzmienie jakiegoś urządzenia, oznacza to, że jest ono zepsute”. W związku z powyższym oświadczam, że będąc zdrowym na ciele (umysł zostawmy na razie w spokoju) przedmiot niniejszego testu, jakim jest kabel sieciowy Harmonix X-DC2 wpłynął na brzmienie mojego systemu.
Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz gramofonowy Goldenote PH-7
Czytaj całość…PH-7 jest wysokiej klasy przedwzmacniaczem gramofonowym, wpółpracującym z wkładkami MM i MC. PH-7 jest napędzany przez zaawansowane hybrydowe zasilanie, urzadzenie jednak, podobnie jak pozostałe elementy systemu Micro, pozwala na podłaczenie zewnętrznego opcjonalnego zasilacza PSU-7.


Czytaj całość…
 
Wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz stereo Goldenote HP-7
Czytaj całość… HP-7 to najwyższej jakości wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz, charakteryzujący się zaawansowaną regulacją poziomu głośności. Aktywna regulacja poziomu sygnału jest zbudowana na najwyższej klasy rezystorach, umożliwiając regulację głośności w 200 krokach co 0.5dB. Innowacyjna konstrukcja opracowana na potrzeby HP-7 umożliwia stosowanie słuchawek o impedancji od 20 do 1000 omów bez potrzeby jakiejkolwiek ręcznej regulacji.
Czytaj całość…
 
Nowy przetwornik USB DAC-7 Goldenote z serii Micro Line
Czytaj całość…DAC-7 jest asynchronicznym przetwornikem USB, potrafiącym odtworzyć muzykę zapisaną w plikach wysokiej rozdzielczości poprzez port USB dzięki szybkości 480Mb/s. DAC-7 dekoduje praktycznie każdy materiał muzyczny zapisany w formacie do 24-bitów i 192kHz z dowolnego komputera lub innego źródła dzięki ogromnje elastyczności połaczeń (USB, Tos-Link optyczny, dwa koncentryczne wejścia cyfrowe).
Czytaj całość…
 
Xavian Mondiale - test audiostereo.pl - lipiec 2011
Czytaj całość…Sądząc po dobrej prasie i opiniach zadowolonych posiadaczy Xavian nie ma problemów ze zbytem. Jednak w im większej ilości systemów pojawiają się czeskie kolumny, tym więcej zmiennych i mniej, lub bardziej udanych konfiguracji. Chcąc przynajmniej częściowo pomóc zagubionym audiofilom Roberto Barletta wprowadził do oferty kable głośnikowe.
Czytaj całość…
 
Ekskluzywne prezentacje systemów MANLEY w salonie Q21

Serdecznie zapraszamy na indywidualne prezentacje systemów marki Manley na dowolnie wybranych z naszej oferty zestawach kolumnowych. Prosimy o wczesniejszą rezerwacjmę sali oraz uzgodnienie konfiguracji zestawu drogą telefoniczną pod nr telefonu 661 735 000. Osobą odpowiedzialną za prezentacje jest Bartek Szymański i Jacek Lesień 

 

Czytaj całość…
 
Zapraszamy na prezentację wzmacniacza Lavardin Model IS Reference

Zapraszamy na prezentację wzmacniacza Lavardin Model IS Reference do wybranych salonów audio:

Koris - Poznań
Audio-Connect - Bydgoszcz
Audiopunkt - Warszawa
Fusic - Wrocław

Czytaj całość…
 
Prezentacja wzmacniacza Lavardin Model IT

Zapraszamy na prezentację wzmacniacza Lavardin Model IT do wybranych salonów audio :

Koris - Poznań
Audio-Connect - Bydgoszcz

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 480 z 803

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław