Start
iFi iCan recenzja zakupek.pl
Czytaj całość…Od pewnego czasu o produktach iFi jest głośno. iCan z serii micro to zgrabny wzmacniacz stacjonarny o dosyć nietypowej konstrukcji i możliwościach wyceniany na około 1100 zł. Co potrafi? Do testu otrzymałem pakiet sprzętu iFi Audio, cały tor serii micro – iUSB Power, iDAC, iTube oraz iCan, wraz kablem Gemini oraz stojakiem iRack. Postanowiłem opisać trzy urządzenia – przetwornik, przedwzmacniacz i wzmacniacz.
Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz gramofonowy Bakoon SATRI EQA-12 test w Audio Video
Czytaj całość…Firma Bakoon wdarła się przebojem na salony audio zupełnie niedawno, a już zdążyła zrobić sporo zamieszania swoimi urządzeniami pracującymi w domenie prądowej.
Idea urządzeń pracujących w domenie prądowej (niejako w opozycji do zdecydowanej większości pracującej na sygnałach napięciowych) nie jest bynajmniej nowa. Sam już od kilku ładnych lat posiadam phonostage słoweńskiej firmy ESE Labs, który także pracuje w domenie prądowej.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS101-Improved-S test w Audio Video
Czytaj całość…Harmonix to jedna z bardzo niewielu marek na świecie, która bardzo rzadko zmienia ofertę. W sumie można powiedzieć, że mieliśmy szczęście, iż udało się trafić na nowy model, a właściwie nową wersję modelu, który jest produkowany od 14 lat. Nowa wersja, której w nazwie dodano S, wyróżnia się z zewnątrz zupełnie innymi wtyczkami,
ale i wewnątrz nastąpiły zmiany. Wielkim plusem jest to, że cena się nie zmieniła.
Czytaj całość…
 
Muzyczny odtwarzacz sieciowy Lumin A1. Na czele wyścigu? test w Audio Video
Czytaj całość…Po kilku latach „rewolucji plikowej” w audio nadszedł czas gotowych, łatwych w obsłudze, świetnie grających urządzeń, potrafiących obsłużyć wiele formatów plików, także o dużej gęstości. Jedną z nowszych propozycji, aspirujących do najwyższej półki, jest sieciowy odtwarzacz plików muzycznych firmy Lumin z Hong Kongu.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD test w Audio Video
Czytaj całość…Produkt iFi Audio to bardziej urządzenie biurkowe niż przenośne, ale muzyki można na nim słuchać ze smartfona. I to ze świetną jakością. iDSD to nowość w ofercie iFi Audio, formalnie przynależąca do serii Nano. Marka ta jest częścią brytyjskiego AMR-a – firmy z wieloletnią tradycją, która zasłynęła dzięki serii produktów cyfrowych opartych na lampach i przetwornikach c/a pozbawionych filtracji cyfrowej.
Czytaj całość…
 
Wzmacniacz słuchawkowy iFi Audio iCAN Nano. Aplikacja do kieszeni. Test w Audio Video.
Czytaj całość…iCAN Nano to zmniejszona, zasilana bateryjnie wersja wzmacniacza słuchawkowego iCAN. Po co właściwie powstała? By zaspokoić potrzeby tych, którzy chcą słuchać
muzyki z wysoką jakością nie tylko w domu, ale i poza nim. A używają do tego smartfonów, tabletów, notebooków lub niedrogich odtwarzaczy muzycznych.polimerowych nitkach.
Czytaj całość…
 
Gramofon Funk Firm Flamenca w teście Audio Video
Czytaj całość…Łyżeczka frustracji i morze przyjemności. Oferta The Funk Firm, marki legendarnego konstruktora gramofonów Pink Triangle, trafiła w końcu do Polski. Testujemy najnowszy i najtańszy dodatek do oferty – gramofon Flamenca z nowym ramieniem F6. To groźny rywal dla Regi i Pro-Jecta. W latach 80. XX wieku na rynku gramofonów, przynajmniej w Europie, dzielił i rządził szkocki Linn. Wyzwanie tej znakomitej marce rzucił wówczas Arthur Khoubessarian, który najpierw zaoferował swoje gramofony pod marką Pink Triangle, a później, o zgrozo, modyfikacje dla już wówczas niemal kultowego Linna.

Czytaj całość…
 
Bakoon AMP-12 w teście HiFi Choice
Czytaj całość…Celem konstruktorów Bakoona było stworzenie najlepszego kompaktowego wzmacniacza świata... Od czasu do czasu na rynku pojawiają się firmy, które aby zaoferować wysokiej klasy brzmienie, robią to jednak inaczej niż wszyscy. Taką firmą jest koreański (wprawdzie powiązany mocno z japońskim) Bakoon Products. Ciekawostką jest fakt, że produkty tej firmy pracują w domenie prądowej, a nie napięciowej. Sprawdźmy jak to się sprawdza w praktyce. Wychodzę z założenia, że ilekroć wpada mi w ręce produkt nowej, nieznanej mi marki, zawsze warto zajrzeć na stronę producenta i poszukać informacji o filozofii firmy, ewentualnie o jej celach.
Czytaj całość…
 
Moje Audio na Audio Show 2014
Czytaj całość…Dlaczego doskonałe odtworzenie dźwięku jest tak trudne do osiągnięcia? Jakie dokładnie czynniki powodują, ze nawet najdroższy system audio nie jest w stanie wiernie odtworzyć treści zawartych w profesjonalnie wykonanych nagraniach?
Czytaj całość…
 
WowAudioLab w Polsce

Czytaj całość…Muzyka jest naszą ultymatywną referencją
Każdy element toru audio jest jak muzyk czy wokalista, który tworzy muzykę na swój sposób. Dobry muzyk potrafi przenieść audytorium bliżej muzyki. W Wow audio lab wierzymy, że sprzęt audio potrafi to zrobić w ten sam sposób. Wzmacniacz, który zbudowaliśmy, odzwierciedla naszą pasję do muzyki. Wszyscy wiemy, że nawet najbardziej skomplikowane obliczenia techniczne, czy modelowanie, nie są w stanie w pełni odzwierciedlić jakości brzmienia. Zbudowaliśmy wzmacniacz, który nie tylko spełnia założenia techniczne, ale co najważniejsze, przeszedł nasze krytyczne testy odsłuchowe.

Czytaj całość…
 
Bezkompromisowy wzmacniacz zintegrowany Trilogy 925
Czytaj całość…Wzmacniacz zintegrowany Trilogy 925 ma zalety, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych audiofilów. Przenosi koncepcję wzmacniacza zintegrowanego o kolejny, istotny krok naprzód, dając wciągający spektakl muzyczny, którego nie daje się zapomnieć. W sercu 925 znajdziemy wiele opracowanych przez Trilogy i nagradzanych technologii. Symetryczny stopień wejściowy korzysta z lampy 6H6П, która pozwala na osiągnięcie czystej, triodowej klasy A, wzmocnienia napięciowego bez sprzężenia zwrotnego o wyjątkowej liniowości.
Czytaj całość…
 
Przedwzmacniacz gramofonowy Trilogy 907
Czytaj całość…W chaosie cyfrowej rewolucji łatwo jest przeoczyć, co nadal mogą zaoferować dojrzałe technologie. Winyl nadal utrzymuje pozycję medium najwyższej jakości, pomimo dzisiejszego rynku muzycznego, rządzonego przez wygodę. Przedzmacniacz gramofonowy Trilogy 907 został opracowany jako doskonały interfejs pomiędzy Państwa gramofonem a wysokiej rozdzielczości wzmacniaczem.
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 DSD w teście zakupek.pl
Czytaj całość…HD12 DSD to najnowszy DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym od norweskiego Hegla. Urządzenie zostało wycenione na 4999 zł, ale czy może stawać w szranki z Matrixem X-SABRE, MyTekiem Stereo192DSD lub Asusem Xonar Essence III? Do tej pory testowaliśmy jedno urządzenie produkcji Hegla – malutki słuchawkowy przetwornik do komputera o nazwie SUPER. To udany sprzęt o niewielkich wymiarach i cieplejszym brzmieniu. HD12 to sprzęt dużo większego formatu oraz pierwszy w ofercie producenta przetwornik z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym.
Czytaj całość…
 
Test Trenner&Friedl ISIS - HighFidelity.pl
Czytaj całość…Isis to największe kolumny w „egipskiej” sub-serii, w skład której wchodzą jeszcze modele Pharoah, testowane przez nas w lutym 2014 roku (No. 114), oraz mniejsze, choć stojące w hierarchii wyżej, Ra. Trenner&Friedl oferuje także tańsze modele Dizzy i Art, a powyżej nich bezkompromisowe, modułowe Duke, kosztujące trochę mniej niż 600 000 zł. Na ich tle 95 000 zł za parę pięknie wyglądających, mających klasyczne proporcje Isisów może się wydać ceną wręcz okazyjną. Ostatecznie mówimy o top high-endzie.
Czytaj całość…
 
Trilogy Audio 907 Atomowy phonostage test soundrebels.com
Czytaj całość…Każdy, no może każdy prawdziwy twardziel ma w swoim prywatnym życiu jakieś hobby. Jeden ambitnie uprawia sport – nie mylić z bardzo popularnymi za czasów komuny papierosami, inny spędza czas z kolegami – gdzie i co robi proszę dopisać sobie samemu, a jeszcze inny, tak jak my godzinami słucha muzyki, dążąc do jak najlepszego jej odtworzenia w warunkach domowych. Ci ostatni dzielą się dodatkowo na podgrupy: pierwsza to dłubiący audiofile, udowadniający sobie i całemu światu, że potrafią lepiej niż ktokolwiek inny skonstruować urządzenie do odtwarzania rzeczonej muzyki, a druga – do której ja się zaliczam – tylko słucha, przyjmując gotowy produkt z całym dobrodziejstwem inwentarza.
Czytaj całość…
 
LUMIN - S1, flagowy odtwarzacz plików
Czytaj całość…Na listopadowej wystawie Audio Show odbędzie się premierowy pokaz Lumina S1, flagowego odtwarzacza tej marki. Cena urządzenia to 47.900 złotych. Pod względem wyglądu i funkcjonalności S1 przypomina starszego i tańszego krewniaka, model A1. W modelu S1 zastosowano jednak szereg nowych rozwiązań konstrukcyjnych i podzespołów.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD MICRO test w audiostereo.pl
Czytaj całość…Firmy iFi chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Tylko z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że to firma córka brytyjskiej korporacji AMR, korzystająca z bogatego doświadczenia jej inżynierów. No i warto nadmienić, że marka iFi bardzo szybko się rozwija, co kilka miesięcy proponując nowy produkt. Produkty Brytyjczyków skierowane są do wszystkich miłośników dobrego dźwięku i, co najważniejsze, nie kosztują fortuny. A jeśli weźmiemy pod uwagę oferowaną za tą cenę jakość brzmienia oraz funkcjonalność, to srebrne pudełeczka sprzedawane są niemal za bezcen.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 w teście stereolife.pl
Czytaj całość…Plotki o zbliżającym się wprowadzeniu do sprzedaży nowego wzmacniacza Hegla krążyły w audiofilskim środowisku przynajmniej od kilku tygodni. Norwegowie chcieli jednak dopiąć wszystko na ostatni guzik zanim oficjalnie potwierdzili tę informację, prezentując nowy model na swojej stronie internetowej. Może zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo wyczekiwane są ich premiery i jak uważnie ich poczynania śledzi większość ludzi z branży. A może po prostu byli bardzo dumni ze swojego nowego produktu i zadbali o to, aby wszystko zadziałało jak należy? Wprowadzenie modelu H160 to spore wydarzenie, ale też nie ma się czemu dziwić.
Czytaj całość…
 
Nic Poulson - ISOL-8 wywiad w stereolife.pl
Czytaj całość…Kiedy już wydawało się, że rynek akcesoriów zasilających jest w naszym kraju dość hermetyczny i szczelnie obstawiony zarówno przez rodzimych producentów, jak i zagraniczne marki zajmujące się głównie hi-endowymi rozgałęziaczami, nagle pojawiła się u nas firma ISOL-8 i już zdążyła zrobić wokół siebie sporo szumu. Co takiego drzemie w tych produktach, że skupiły na sobie uwagę dziennikarzy, sprzedawców i samych audiofilów?
Czytaj całość…
 
Hegel H160 wzmacniacz zintegrowany z obsługą UPnP i AirPlay
Czytaj całość…Wzmacniacz H160 ma jeden i tylko jeden cel – pozwolić na podłączenie absolutnie dowolnego urządzenia i grać tak dobrze jak to tylko możliwe. Po pierwsze, opracowaliśmy wzmacniacz, który ma więcej różnych wejść niż jakikolwiek inny wzmacniacz tej kategorii na rynku.
Czytaj całość…
 
Isol-8 MiniSub Wave w teście stereolife.pl
Czytaj całość… Jeśli tematyka audiofilskich kabli stanowi dla kogoś tajemnicę lub przynajmniej dziedzinę wymykającą się tradycyjnemu myśleniu, to zagadnienie akcesoriów zasilających z pewnością przekracza granice wszystkiego, co racjonalne. Teoretycznie ochrona sprzętu audio przed niebezpieczeństwami mogącymi pojawić się w sieci energetycznej lub wywoływanymi przez same urządzenia nie powinna być trudniejsza, niż w przypadku telewizora czy komputera, do których stosuje się przeważnie tanie listwy przeciwprzepięciowe. W praktyce okazuje się jednak, że takie proste filtry zwyczajnie psują brzmienie i to w dość znacznym stopniu, dławiąc potencjał systemu stereo już na starcie. Jak wobec tego skonstruować rozgałęziacz, który nie tylko nie ograniczy możliwości naszego sprzętu, ale wręcz poprawi osiągnięte wcześniej rezultaty?
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 - test. Na przetwornikach c/a też się znają... blog.pclab.pl
Czytaj całość…Na tapecie po raz kolejny Hegel. Jednakże tym razem ta norweska firma wysmażyła zewnętrzny przetwornik c/a... z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym i obsługą DSD. W dzisiejszych czasach to niby nic niezwykłego, wiele firm podąża tą drogą. No właśnie, ale nie wszystkie. To novum dla Hegla. Praktyka pokazuje, że Bent Holter jest jednym z tych znających się na amplifikacji sygnału. Pytanie zatem, czy równie dobrze poradził sobie z tą słuchawkową. Od siebie dodam, że jako fan marki byłem cholernie ciekaw co z tego wyszło.
Czytaj całość…
 
DAC/wzmacniacz słuchawkowy Hegel HD12 - stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość…Norweski Hegel ponownie ostro zaatakował, wyprzedził konkurencję, zaskoczył audio świat niekonwencjonalnymi działaniami marketingowymi. Podjęto właśnie decyzję o wycofaniu pierwszorzędnie sprzedających się modeli urządzeń hi-fi (i z doskonałą reputacją pod względem brzmienia), by zastąpić je całkowicie nowymi. Tak postępują wyłącznie albo szaleńcy, albo wizjonerzy. W przypadku Benta Holtera, czyli właściciela i głównego konstruktora firmy Hegel Music Systems, dominuje ten drugi pierwiastek.
Czytaj całość…
 
Xavian XN 125 Junior w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…  Firma Xavian powstała w 1995 roku i jest czeska, ale nie tak do końca, albowiem jej założyciel i animator w jednej osobie to Roberto Barletta; Włoch osiadły w Czechach na początku lat 90-tych. Roberto urodził się w Turynie i tam ukończył studia elektroniczne, a potem podjął pracę dla Audaxa i Peerlessa – wytwórców głośników. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, toteż muzyka od najwcześniejszego dzieciństwa mu towarzyszyła i jej koniec końców poświęcił zawodową karierę, choć nie w zawodzie muzyka tylko producenta aparatury audio, którą od wczesnej młodości się fascynował.
Czytaj całość…
 
ISOL-8 MiniSub Axis test Soundrebels.com
Czytaj całość…Doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że grupy wierzących w niedziałanie, lub jak kto woli niewierzących w działanie, jakichkolwiek akcesoriów, przewodów sieciowych, gniazdek, bezpieczników, etc, i tak nie nawrócę niniejszy test dedykuję wszystkim tym, którzy słyszą. Słyszą, to co się w ich systemach dzieje i pomimo przysłowiowych „kilometrów podłej jakości kabli” i „nieaudiofilskich” elektrowni dążą do tego, by walkę z czynnikami utrudniającymi, opóźniającymi drogę do osiągnięcia audio-nirwany rozpocząć i wygrać już na starcie.
Czytaj całość…
 
Kim są ISOL-8?
Czytaj całość…Nic Poulson założył Isol-8 Teknologies w 2003r.
Nic jest inżynierem telekomunikacyjnym. Uczył się i pracował w BBC w latach osiemdziesiątych jako inżynier dźwięku. Duże wrażenie zrobiły na nim legendarne wysokie standardy narzucane przez tę firmę. Nauczył się, że sposobem do osiągnięcia prawdziwej jakości jest dążenie do absolutu w każdej dziedzinie i nie akceptowanie niczego poniżej tej poprzeczki.
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 test Stereolife

Czytaj całość…Skandynawowie to postępowi ludzie, co wynika nawet nie tyle z jakiejś szalonej chęci zaimponowania innym, ale raczej z ich naturalnej otwartości. Kiedy na świecie pojawiają się nowe rozwiązania i pomysły na to, aby uczynić życie odrobinę lepszym, wielu ludzi zastanawia się czy naprawdę warto, czy opłaca się zrywać z tradycjami, czy potem nie będzie im przykro... Oni natomiast nie mają takich wątpliwości.

Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu reportaż w stereolife.pl
Czytaj całość… Ostatni weekend mieszkańcy Wrocławia mogli spędzić na wiele sposobów. Pogoda bez wątpienia dopisała, toteż mnóstwo ludzi spacerowało po mieście i korzystało z uroków przyrody. Niektórzy jednak od dłuższego czasu szykowali się na kolejny cykl imprezy Audiofil organizowanej przez charyzmatycznego Piotra Guzka wraz z firmami z branży audio zmieniającymi się przy każdej edycji. Mecenat nad imprezą sprawuje samo miasto, dzięki czemu dziś jest to jedna z ważniejszych imprez audiofilskich w naszym kraju i jak do tej pory chyba jedyna odbywająca się częściej, niż raz do roku. Szósta edycja zapowiadała się wyjątkowo z kilku względów. Przede wszystkim podczas długiej, wakacyjnej przerwy dzielącej te pokazy od ostatniej edycji zaszły dość ważne zmiany organizacyjne.
Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu reportaż w soundrebel.com
Czytaj całość… Kolejne, szóste spotkanie w ramach wrocławskiego Audiofila A.D. 2014 już przed rozpoczęciem zapowiadało się wielce intrygująco. Po pierwsze, ze względów niezależnych od organizatorów nastąpiła zmiana lokalizacji i zamiast „dyżurnego” w tym sezonie Hotelu Radisson Blu na zdecydowanie bardziej kameralny, usytuowany na zabytkowym Ostrowie Tumskim, tuż przy  założonym w 1811r. Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, Hotel im. Jana Pawła II. Po drugie, będące oczywiście następstwem pierwszego, do dyspozycji zarówno nazwijmy umownie „wystawców”, jak i gości oddana została nowa sala charakteryzująca się całkowicie inną akustyką. A po trzecie, oprócz obowiązkowej podczas takich spotkań audiofilskiej aparatury, o czym za chwilę, dwudniowe odsłuchy miał uświetnić właściciel i główny konstruktor prezentowanych we Wrocławiu urządzeń Pan Nic Poulson.
Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu reportaż w hifiphilosophy.com
Czytaj całość… W dniu wczorajszym miała miejsce kolejna impreza z cyklu Audiofil, tradycyjnie organizowana w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. Imprez takich w roku odbywa się siedem lub osiem, a organizowane są od lat czterech. Animatorem jest znany impresario i organizator imprez artystycznych – Pan Piotr Guzek – z którym spotkaliśmy się po raz kolejny i przy okazji zapytałem czy firmy uczestniczące w prezentacjach szukają go same, czy też raczej to on ich szuka. Okazuje się, że bardziej to drugie, chociaż z zachęcaniem do uczestnictwa nie ma kłopotu i raczej nikt nie odmawia, a przeciwnie, wszyscy się garną. Tradycyjne miejsce spotkań to hotel Radisson, ale wczoraj wyjątkowo był to położony na Ostrowiu Tumskim, a więc w samym centrum starego Wrocławia, Hotel im. Jana Pawła II.
Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu! 27-28 września!

Czytaj całość…Organizator tej imprezy Piotr Guzek Impresariat zaprasza na cykl prezentacji pod tytułem AUDIOFIL.Najbliższa odbędzie się w weekend 27-28 września w hotelu Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Prezentacja będzie otwarta dla gości w godzinach od 12- 20 w sali "Papieskiej”. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

 

Czytaj całość…
 
Hegel H80 test wzmacniacza The Absolute Sound (USA)
Czytaj całość…Systemy muzyczne Hegla ciągle się rozwijają. Od mojej recenzji wzmacniacza zintegrowanego Hegel H100 we wrześniu 2010, norweska firma wypuściła trzy DAC'i, przedwzmacniacz, wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym DAC'iem, końcówkę mocy i dwie integry, aktualizując jednocześnie bieżącą linię produktów. Firmę Hegel postrzegam jako kierującą się oryginalną myślą inżynierską oferując przy tym najwyższą jakość dźwięku w rozsądnej cenie.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD nano test stereolife.pl
Czytaj całość…Z firmą AMR, brytyjską matką produktów iFi Audio produkującą urządzenia klasy hi-end, spotykam się już od kilku ładnych lat. Miałem okazję słuchać odtwarzacza CD-77 i wzmacniacza AM-77, jak i kilku urządzeń z serii 777. Każdy kontakt był bardzo pozytywny, zarówno pod względem odsłuchowym, jak i estetycznym. Dlatego też ucieszyłem się na wieść, że ta firma ma zamiar zawojować rynek urządzeń przenośnych z nową marką, która miała pełnymi garściami czerpać z opracowań i patentów AMR-a, a przy tym być dostępna cenowo dla wszystkich.
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 DSD nowy przetwornik w ofercie
Czytaj całość…Hegel HD12 – przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym przedwzmacniaczem.
Z natywnym odtwarzaniem DSD, wysokiej jakości wyjściem słuchawkowym, prawdziwie zbalansowanym układem wyjściowym i poziomem szumów poniżej -145 dB – HD12 stanowi  niewiarygodną wartość za jego cenę. HD 12 jest wyposażony w pilota, którym można sterować wszystkie urządzenia Hegla.
Czytaj całość…
 
Lumin L1 serwer muzyczny w ofercie producenta z Hong Kongu
Czytaj całość…Do sprzedaży na polskim rynku wszedł‚ serwer plików Lumin L1.
Odtwarzacze sieciowe Lumin A1 i T1 do pełnej funkcjonalności potrzebują współpracującego serwera plików, czy to w postaci komputera czy w postaci NAS (Network Attached Storage). Do realizacji tej funkcji można teraz wykorzystać firmowy serwer plików L1, dedykowany dla odtwarzaczy Lumina.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iCAN Nano - test. Małe, grające "coś" blog.pclab.pl
Czytaj całość…Znowu o iFi Audio będzie. Tym razem temat może i mało seksowny, bo wzmacniacze słuchawkowe, w dodatku przenośne. Ale jakoś nie mogę oprzeć się powracaniu do nich, przynajmniej raz na jakiś czas. Po pierwsze, lubię miniaturową część angielskiego AMR-a. Po drugie, nawet pomimo tego, że sekcje wzmacniające w DAP-ach, z których korzystam na co dzień są bardzo porządne, i tak kusi mnie testowanie wyjść liniowych w tychże.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 0
Czytaj całość…Najmniejsze, ale tak samo wierne. Kiedy wasze uszy nie chcą kompromisów, ale estetyka lub miejsce nie pozwalają na nic innego niż najmniejsze kolumny, to odpowiedzią może być Argon 0. Argon 0 to kolumny premium o niewielkich rozmiarach, gdzie jedyną skromną rzeczą jest ich wygląd zewnętrzny.
Czytaj całość…
 
EISA dla iFi Audio iDSD nano!
Czytaj całość…EUROPEAN HI-FI ACCESSORY 2014-2015 - iFi nano iDSD
Źródłem pięknego dźwięku może być bardzo małe urządzenie, co demonstruje nano iDSD firmy iFi. Ten USB DAC jest zasilany z wewnętrznej litowej baterii, ładowanej przez USB, zapewniającej do 10 godzin pracy z większością słuchawek przy wykorzystaniu wyjścia liniowego RCA.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD Micro - test. Małe, grające "coś" PClab.pl
Czytaj całość…Szaleństwo DSD rozkwita w najlepsze, choć dość wolno się to dzieje. W dalszym ciągu przeważają pliki PCM i długo tak pozostanie. Jest też wielce prawdopodobne, że ten obecnie najgęściejszy format nigdy ich nie zastąpi. Nie zdziwię się, jeżeli historia najpewniej się powtórzy, będzie podobna do tej z nośnikami. W końcu lepsze pod wieloma względami płyty SACD zwykłych cedeków nie wyparły i już tego nie zrobią.
Czytaj całość…
 
Gramofon Funk Firm Flamenca w teście The Absolute Sound
Czytaj całość…To będzie najdziwniejsza recenzja jaką Państwo do tej pory czytali.
Gramofon Funk Firm Flamenca
Taniec na dwóch nitkach
Spencer Holbert

Czytaj całość…
 
Funk Firm Little Super Deck w teście Tone Audio
Czytaj całość…Jakoś tak się składa, że rzeczy, których nazwy kojarzą mi się z środkami halucynogennymi łatwo przyciągają moją uwagę...  Bez wątpienia Little Super Deck (w skrócie... LSD) firmy  Funk może Wam zaoferować winylowy odjazd i to za znacznie niższą cenę, niż się tego spodziewacie – za 1,995 USD gwoli ścisłości.

Czytaj całość…
 
iFi Audio Micro iDSD!
Czytaj całość…Opracowany przy współpracy ze społecznością internetową. Audio ma nowość: Octa‐SpeedDSD512/PCM768. Nie ma niczego podobnego do micro iDSD. On jest naprawdę nie z tego świata. To jedyny DAC na świecie (niezależnie od pułapu cenowego), który potrafi grać natywnie Octa-DSD512/PCM768/Podwójne DXD. Jego układ Perfect-Match oznacza możliwość dostosowania do każdych słuchawek, od najmniejszych dousznych pchełek po wielkie słuchawki nauszne. Moc 8 V/4000 mW powoduje, że jest to jeden z najpotężniejszych wzmacniaczy słuchawkowych, zdolny napędzić bez wysiłku nawet najbardziej łakome na prąd nauszniki.
Czytaj całość…
 
Lumin T1 THE AUDIOPHILE NETWORK MUSIC PLAYER
Czytaj całość…Odtwarzacz sieciowy Lumin A1 narobił trochę zamieszania na rynku audiofilskich źródeł cyfrowych. Niektórzy uważają, że jest to jedno z niewielu urządzeń, które pod względem jakości brzmienia potrafią zbliżyć się do najlepszych odtwarzaczy płyt kompaktowych i gramofonów. Nic dziwnego, że konstruktorzy postanowili pójść za ciosem i stworzyć nieco odchudzoną wersję słynnego streamera.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDAC Micro, iUSB Power, iCan, iTube, Geminii USB, iRack w hifiphylosophy.com
Czytaj całość… O firmie ifi była już mowa podczas pisania recenzji wzmacniacza słuchawkowego iCAN. Przypomnę jedynie, że jest to duży angielski producent, który zaczynał od drogiego, stacjonarnego audio pod marką AMR (Abbington Music Research), która to marka funkcjonuje nadal i ma się niezgorzej, ale by nadążyć za modą na życie przy komputerze i umilanie sobie podróży muzyką, powołał też Abbington do życia właśnie markę ifi, przedmiotem produkcji której są małe urządzenia na takie okazje.
Czytaj całość…
 
Xavian Delizia test w Audio Video
Czytaj całość…Xaviany wydaja się tym lepsze, im są tańsze. Niewielu producentów potrafi zrobić zestawy muzykalnie tak ekscytujące, wnaturalnym fornirze, za jedyne 2700 zł. Historie Xaviana zna już chyba każdy, ale mimo to przypomnimy ja, bo fakty są ciekawe. Firma istnieje od 19 lat, pochodzi z Czech – ma siedzibę wPradze – ale prowadzi ja Włoch Roberto Barletta. Kolumny Xaviana od samego początku istnienia marki powstają na miejscu, w Czechach, i są od lat chwalone za wysoka jakość wykonania. Oferta jest podzielona na cztery serie, aprezentowany tu model pochodzi z najtańszej – Dolce Musica – izalicza się do nowości, która powstała poprzez rozwiniecie kolumny podstawkowej Bonbonus.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iCan test wzmacniacza słuchawkowego w HiFi Choice
Czytaj całość…Sprawdzamy, co potrafi niewielki wzmacniacz słuchawkowy iCan firmy iFi Audio. Rynek, nie tylko audio, rządzi się swoimi prawami. Jednym z uniwersalnych jest to, które mówi, że kto nie idzie naprzód, de facto się cofa. W odniesieniu do dynamicznie zmieniającego się w ostatnich latach rynku audio prawo to działa ze zdwojoną siłą. Dlatego nawet firmy o ugruntowanej pozycji, a do takich bez wątpienia należy brytyjski AMR (Abbington Music Research), szukają nowych rozwiązań, by nowym pokoleniom miłośników muzyki zaoferować coś, co ich zainteresuje i spełni ich oczekiwania, jednocześnie nie rujnując ich kieszeni.
Czytaj całość…
 
Monachium High End - mekka fanatyków sprzętu grającego PClab.pl
Czytaj całość…Interesowałem się audio jeszcze zanim zająłem się dziennikarstwem. Niektórzy lubują się w czytaniu w prasie papierowej nt. osiągów supersamochodów, ja uwielbiałem oglądać materiały z wystaw sprzętu audio, na których pokazywano te najbardziej kuriozalnie wyglądające i najdroższe. Tak to już jest, jedni lubią znaczki, inni drogie alkohole, a jeszcze inni mają ciągoty do grającej elektroniki, co zrobić.
Czytaj całość…
 
Bakoon Products HPA-21 referencyjny słuchawkowiec test Audio Video
Czytaj całość…Słuchawkowiec debiutującej na naszych łamach firmy Bakoon wyróżnia się aż trzema cechami: topologią wzmocnienia, zasilaniem, a przede wszystkim – brzmieniem. Bakoon to firma z koreańsko-japońskimi korzeniami, owoc współpracy dwóch konstruktorów. Jeszcze do niedawna była praktycznie nieznana, a dziś liczą się z nią wszystkie duże nazwiska w świecie audio.
Czytaj całość…
 
Albedo Aptica test Highfidelity.pl
Czytaj całość…W dużym, znakomicie wydanym tomie The Absolute Sound’s Illustrated History of High-End Audio poświęconym kolumnom głośnikowym nie znajdziemy o firmie Albedo ani słowa (Robert Harley i inni, The Absolute Sound’s Illustrated History of High-End Audio, Austin 2013). I nic dziwnego – pomiędzy nestorami, pionierami audio, jak Altec/Lansing, JBL, QUAD, Spendor, KEF, Bowers&Wilkins, a i nowymi, ale mocno reklamowanymi, znanymi producentami na tak młodą (to w sprawie nestorów) i tak „low-profile” (to o promocji) firmę miejsca nie ma.
Czytaj całość…
 
The Funk Firm LSD "mały superowy gramofon" w Highfidelity.pl
Czytaj całość…Nazywając swój gramofon Little Super Deck (LSD) Arthur Khoubessarian wykazał się poczuciem humoru. A tego, podobnie jak talentu i wyczucia temu człowiekowi odmówić nie można. Już patrząc na jego poprzednie konstrukcje, jakie zaproponował w ramach marki Pink Triangle, a także w nowych, już pod szyldem The Funk Firm można było powiedzieć, że widzi audio jako coś więcej niż tylko dźwięk, niż tylko funkcjonalność i że jest to dla niego zespół wielu różnych elementów, wśród których projekt plastyczny jest jednym z ważniejszych. Testowany w 2010 roku przez Marka Dybę model SAFFIRE II z ramieniem FXR II wyglądał po prostu niesamowicie.
Czytaj całość…
 
Lumin A1 Audiophile Network Player test w Hifiphylosophy.com
Czytaj całość… Znowu pliki. Po najlepszym na świecie plikowym odtwarzaczu przenośnym od Astell & Kern, wjeżdża na peron testowego dworca stacjonarny kandydat do tego miana, a ściśle biorąc produkt to szczytne miano jeszcze do niedawna dzierżący, który odebrał je znacznie droższemu i wcale nie lepszemu wyrobowi szkockiego Linna, a obecnie tracący ten tytuł, ale jedynie na rzecz wyższego modelu własnej firmy, młodszego lecz hojniej przez Matkę Technologię wyposażonego brata – Lumina S1. Pozostając w nieustającej nadziei na przetestowanie kiedyś i tego plikowego panicza, zasobnego wzorem topowych odtwarzaczy Accuphase w aż szesnaście DAC-ków na kanał, zogniskujemy na razie uwagę na starszym, nieco skromniejszym, ale za to przeszło dwakroć tańszym modelu A1.
Czytaj całość…
 
Albedo Aptica w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Albedo to kolejna włoska marka głośników. Wyspecjalizowali się w nich ci Włosi tak samo jak w sportowych samochodach i motocyklach, nieodmiennie proponując rozwiązania wyczynowe, cieszące oko pięknym wyglądem a ucho pięknym brzmieniem. W przypadku głośników od Albedo ten wygląd wyjątkowo jest finezyjny i ciekawy wzorniczo, a przy tym bardzo praktyczny, bo nie zajmujący wiele przestrzeni. Smukłe, odchylone ku tyłowi głośniki łatwo obejść, łatwo wyszukać im miejsce nawet w niewielkim pomieszczeniu i łatwo trawić ich obecność nawet osobom obojętnym na muzykę, bo prezentują się wyjątkowo wytwornie. Nim jednak popadniemy w estetyczną euforię i ruszymy spływem rzeki pochwał, powiedzmy coś o samym wytwórcy.

Czytaj całość…
 
Lumin A1 Audiophile Network Player test w HiFi Choice
Czytaj całość…Pliki są przyszłością audio – to już powszechnie uznany fakt. Na szczęście MP3 nie będzie jedynym obowiązującym formatem, bo nagrań w postaci bezstratnych plików jest coraz więcej. Wielu miłośników muzyki zastanawia się więc nad wyborem najlepszego urządzenia zarówno pod względem brzmienia, jak i funkcjonalności. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania firma Lumin.
Czytaj całość…
 
Lavardin IS Reference test w HiFi Choice
Czytaj całość…Model Reference idzie o krok dalej w stosunku do podstawowego modelu IS, oferując brzmienie większego kalibru. Firma Lavardin Technologies z niewielkiej miejscowości Montoire w centralnej Francji rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku. Wtedy to światło dzienne ujrzały modele IT oraz IS, które są produkowane do dzisiaj w praktycznie niezmienionej formie.
Czytaj całość…
 
Premiera kolumn Albedo we wrocławskim salonie Fusic reportaż w Stereolife.pl
Czytaj całość…W ubiegły weekend we wrocławskim salonie odbyła się polska premiera zestawów głośnikowych marki Albedo. Wydarzenie to było dla nas szczególnie ciekawe, ponieważ po teście kolumn HL 2.2 podjęliśmy decyzję o włączeniu ich do jednego z redakcyjnych systemów odniesienia. Prezentacja była idealną okazją do sprawdzenia ich w zupełnie innych warunkach sprzętowych i akustycznych, a także porównania z droższym modelem Aptica.
Czytaj całość…
 
Kolumny Albedo W Fusicu reportaż w Soundrebels.com
Czytaj całość…W dniach 13-14 czerwca 2014 roku we wrocławskim salonie Fusic odbyła się dwudniowa prezentacja, nowo wprowadzanych na nasz rynek kolumn włoskiej manufaktury Albedo. Tak się złożyło, że jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję przetestować te zbierające entuzjastyczne opinie w Europie konstrukcje. Osobiście skonfrontowałem zasłyszane echa w trzech odsłonach i całkowicie przychylam się do wysnutych wniosków o ich nietuzinkowości.
Czytaj całość…
 
Kolumny Albedo Aptica I HL 2.2 reportaż w hifiphylosophy.com
Czytaj całość… Znowu byłem we Wrocławiu. Kawałek z Krakowa drogi, ale autostradą, której tym razem tylko dwadzieścia parę kilometrów okazało się być w remoncie, więc jazda znośna i żaden wysiłek. A że bardzo mili ludzie i na miejscu fetują, to w dodatku przyjemność. Chodziło tym razem głównie o promocję świeżo pozyskanych przez znanego dystrybutora – Moje Audio – głośników Albedo.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl w Premium Sound reportaż w hifiphylosophy.com
Czytaj całość…Pod tym hasłem gdański Premium Sound zorganizował dwudniowy cykl pokazów i odsłuchów w swoim salonie przy ulicy Trawki. Salon istnieje od trzech lat a lokalizację ma bardzo przyjemną, tuż obok dużej arterii ułatwiającej dojazd i budującej się kolei metropolitalnej, która ma być gotowa w przyszłym roku. Mimo że położony w ruchliwym miejscu, dzięki wycofaniu w głąb i oddzieleniu parkingiem jest w nim cicho, a żadne tłumy przed oknami się nie przewalają.
Czytaj całość…
 
The Funk Firm , Trenner and Friedl w Q21 reportaż w Soundrebels.com
Czytaj całość…O tym, że audiofile bardzo często przypominają małe dzieci wiemy aż nadto dobrze. W końcu sami czasem ulegamy irracjonalnym pokusom nabycia czegoś wyłącznie z powodu tzw. „bo ja chcę”. O ile jest to pomijalny dla domowego budżetu drobiazg, to jeszcze pół biedy, jednak, jeśli zwykła zachcianka przybiera postać zdecydowanie poważniejszą mamy do czynienia z audiophilią nervosą, która jak każde uzależnienie wymaga grupy wsparcia.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl , The Funk Firm w Q21 reportaż w Stereolife.pl
Czytaj całość…31 maja w pabianickim salonie odbyła się wyjątkowa impreza dla wszystkich amatorów dobrego brzmienia. Wyjątkowa chociażby z uwagi na rozmach i liczbę przybyłych gości. Zazwyczaj odsłuchy organizowane przez sklepy ze sprzętem audio przyciągają kilkanaście lub co najwyżej kilkadziesiąt osób chcących posłuchać premierowych urządzeń i dowiedzieć się czegoś na temat gramofonów, wzmacniaczy lampowych lub innych bibelotów.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 300 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław