Start
iFi Audio iDSD MICRO test w audiostereo.pl
Czytaj całość…Firmy iFi chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Tylko z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że to firma córka brytyjskiej korporacji AMR, korzystająca z bogatego doświadczenia jej inżynierów. No i warto nadmienić, że marka iFi bardzo szybko się rozwija, co kilka miesięcy proponując nowy produkt. Produkty Brytyjczyków skierowane są do wszystkich miłośników dobrego dźwięku i, co najważniejsze, nie kosztują fortuny. A jeśli weźmiemy pod uwagę oferowaną za tą cenę jakość brzmienia oraz funkcjonalność, to srebrne pudełeczka sprzedawane są niemal za bezcen.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 w teście stereolife.pl
Czytaj całość…Plotki o zbliżającym się wprowadzeniu do sprzedaży nowego wzmacniacza Hegla krążyły w audiofilskim środowisku przynajmniej od kilku tygodni. Norwegowie chcieli jednak dopiąć wszystko na ostatni guzik zanim oficjalnie potwierdzili tę informację, prezentując nowy model na swojej stronie internetowej. Może zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo wyczekiwane są ich premiery i jak uważnie ich poczynania śledzi większość ludzi z branży. A może po prostu byli bardzo dumni ze swojego nowego produktu i zadbali o to, aby wszystko zadziałało jak należy? Wprowadzenie modelu H160 to spore wydarzenie, ale też nie ma się czemu dziwić.
Czytaj całość…
 
Nic Poulson - ISOL-8 wywiad w stereolife.pl
Czytaj całość…Kiedy już wydawało się, że rynek akcesoriów zasilających jest w naszym kraju dość hermetyczny i szczelnie obstawiony zarówno przez rodzimych producentów, jak i zagraniczne marki zajmujące się głównie hi-endowymi rozgałęziaczami, nagle pojawiła się u nas firma ISOL-8 i już zdążyła zrobić wokół siebie sporo szumu. Co takiego drzemie w tych produktach, że skupiły na sobie uwagę dziennikarzy, sprzedawców i samych audiofilów?
Czytaj całość…
 
Hegel H160 wzmacniacz zintegrowany z obsługą UPnP i AirPlay
Czytaj całość…Wzmacniacz H160 ma jeden i tylko jeden cel – pozwolić na podłączenie absolutnie dowolnego urządzenia i grać tak dobrze jak to tylko możliwe. Po pierwsze, opracowaliśmy wzmacniacz, który ma więcej różnych wejść niż jakikolwiek inny wzmacniacz tej kategorii na rynku.
Czytaj całość…
 
Isol-8 MiniSub Wave w teście stereolife.pl
Czytaj całość… Jeśli tematyka audiofilskich kabli stanowi dla kogoś tajemnicę lub przynajmniej dziedzinę wymykającą się tradycyjnemu myśleniu, to zagadnienie akcesoriów zasilających z pewnością przekracza granice wszystkiego, co racjonalne. Teoretycznie ochrona sprzętu audio przed niebezpieczeństwami mogącymi pojawić się w sieci energetycznej lub wywoływanymi przez same urządzenia nie powinna być trudniejsza, niż w przypadku telewizora czy komputera, do których stosuje się przeważnie tanie listwy przeciwprzepięciowe. W praktyce okazuje się jednak, że takie proste filtry zwyczajnie psują brzmienie i to w dość znacznym stopniu, dławiąc potencjał systemu stereo już na starcie. Jak wobec tego skonstruować rozgałęziacz, który nie tylko nie ograniczy możliwości naszego sprzętu, ale wręcz poprawi osiągnięte wcześniej rezultaty?
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 - test. Na przetwornikach c/a też się znają... blog.pclab.pl
Czytaj całość…Na tapecie po raz kolejny Hegel. Jednakże tym razem ta norweska firma wysmażyła zewnętrzny przetwornik c/a... z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym i obsługą DSD. W dzisiejszych czasach to niby nic niezwykłego, wiele firm podąża tą drogą. No właśnie, ale nie wszystkie. To novum dla Hegla. Praktyka pokazuje, że Bent Holter jest jednym z tych znających się na amplifikacji sygnału. Pytanie zatem, czy równie dobrze poradził sobie z tą słuchawkową. Od siebie dodam, że jako fan marki byłem cholernie ciekaw co z tego wyszło.
Czytaj całość…
 
DAC/wzmacniacz słuchawkowy Hegel HD12 - stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość…Norweski Hegel ponownie ostro zaatakował, wyprzedził konkurencję, zaskoczył audio świat niekonwencjonalnymi działaniami marketingowymi. Podjęto właśnie decyzję o wycofaniu pierwszorzędnie sprzedających się modeli urządzeń hi-fi (i z doskonałą reputacją pod względem brzmienia), by zastąpić je całkowicie nowymi. Tak postępują wyłącznie albo szaleńcy, albo wizjonerzy. W przypadku Benta Holtera, czyli właściciela i głównego konstruktora firmy Hegel Music Systems, dominuje ten drugi pierwiastek.
Czytaj całość…
 
Xavian XN 125 Junior w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…  Firma Xavian powstała w 1995 roku i jest czeska, ale nie tak do końca, albowiem jej założyciel i animator w jednej osobie to Roberto Barletta; Włoch osiadły w Czechach na początku lat 90-tych. Roberto urodził się w Turynie i tam ukończył studia elektroniczne, a potem podjął pracę dla Audaxa i Peerlessa – wytwórców głośników. Pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny, toteż muzyka od najwcześniejszego dzieciństwa mu towarzyszyła i jej koniec końców poświęcił zawodową karierę, choć nie w zawodzie muzyka tylko producenta aparatury audio, którą od wczesnej młodości się fascynował.
Czytaj całość…
 
ISOL-8 MiniSub Axis test Soundrebels.com
Czytaj całość…Doskonale zdając sobie sprawę z faktu, że grupy wierzących w niedziałanie, lub jak kto woli niewierzących w działanie, jakichkolwiek akcesoriów, przewodów sieciowych, gniazdek, bezpieczników, etc, i tak nie nawrócę niniejszy test dedykuję wszystkim tym, którzy słyszą. Słyszą, to co się w ich systemach dzieje i pomimo przysłowiowych „kilometrów podłej jakości kabli” i „nieaudiofilskich” elektrowni dążą do tego, by walkę z czynnikami utrudniającymi, opóźniającymi drogę do osiągnięcia audio-nirwany rozpocząć i wygrać już na starcie.
Czytaj całość…
 
Kim są ISOL-8?
Czytaj całość…Nic Poulson założył Isol-8 Teknologies w 2003r.
Nic jest inżynierem telekomunikacyjnym. Uczył się i pracował w BBC w latach osiemdziesiątych jako inżynier dźwięku. Duże wrażenie zrobiły na nim legendarne wysokie standardy narzucane przez tę firmę. Nauczył się, że sposobem do osiągnięcia prawdziwej jakości jest dążenie do absolutu w każdej dziedzinie i nie akceptowanie niczego poniżej tej poprzeczki.
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 test Stereolife

Czytaj całość…Skandynawowie to postępowi ludzie, co wynika nawet nie tyle z jakiejś szalonej chęci zaimponowania innym, ale raczej z ich naturalnej otwartości. Kiedy na świecie pojawiają się nowe rozwiązania i pomysły na to, aby uczynić życie odrobinę lepszym, wielu ludzi zastanawia się czy naprawdę warto, czy opłaca się zrywać z tradycjami, czy potem nie będzie im przykro... Oni natomiast nie mają takich wątpliwości.

Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu reportaż w stereolife.pl
Czytaj całość… Ostatni weekend mieszkańcy Wrocławia mogli spędzić na wiele sposobów. Pogoda bez wątpienia dopisała, toteż mnóstwo ludzi spacerowało po mieście i korzystało z uroków przyrody. Niektórzy jednak od dłuższego czasu szykowali się na kolejny cykl imprezy Audiofil organizowanej przez charyzmatycznego Piotra Guzka wraz z firmami z branży audio zmieniającymi się przy każdej edycji. Mecenat nad imprezą sprawuje samo miasto, dzięki czemu dziś jest to jedna z ważniejszych imprez audiofilskich w naszym kraju i jak do tej pory chyba jedyna odbywająca się częściej, niż raz do roku. Szósta edycja zapowiadała się wyjątkowo z kilku względów. Przede wszystkim podczas długiej, wakacyjnej przerwy dzielącej te pokazy od ostatniej edycji zaszły dość ważne zmiany organizacyjne.
Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu reportaż w soundrebel.com
Czytaj całość… Kolejne, szóste spotkanie w ramach wrocławskiego Audiofila A.D. 2014 już przed rozpoczęciem zapowiadało się wielce intrygująco. Po pierwsze, ze względów niezależnych od organizatorów nastąpiła zmiana lokalizacji i zamiast „dyżurnego” w tym sezonie Hotelu Radisson Blu na zdecydowanie bardziej kameralny, usytuowany na zabytkowym Ostrowie Tumskim, tuż przy  założonym w 1811r. Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, Hotel im. Jana Pawła II. Po drugie, będące oczywiście następstwem pierwszego, do dyspozycji zarówno nazwijmy umownie „wystawców”, jak i gości oddana została nowa sala charakteryzująca się całkowicie inną akustyką. A po trzecie, oprócz obowiązkowej podczas takich spotkań audiofilskiej aparatury, o czym za chwilę, dwudniowe odsłuchy miał uświetnić właściciel i główny konstruktor prezentowanych we Wrocławiu urządzeń Pan Nic Poulson.
Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu reportaż w hifiphilosophy.com
Czytaj całość… W dniu wczorajszym miała miejsce kolejna impreza z cyklu Audiofil, tradycyjnie organizowana w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. Imprez takich w roku odbywa się siedem lub osiem, a organizowane są od lat czterech. Animatorem jest znany impresario i organizator imprez artystycznych – Pan Piotr Guzek – z którym spotkaliśmy się po raz kolejny i przy okazji zapytałem czy firmy uczestniczące w prezentacjach szukają go same, czy też raczej to on ich szuka. Okazuje się, że bardziej to drugie, chociaż z zachęcaniem do uczestnictwa nie ma kłopotu i raczej nikt nie odmawia, a przeciwnie, wszyscy się garną. Tradycyjne miejsce spotkań to hotel Radisson, ale wczoraj wyjątkowo był to położony na Ostrowiu Tumskim, a więc w samym centrum starego Wrocławia, Hotel im. Jana Pawła II.
Czytaj całość…
 
Audiofil we Wrocławiu! 27-28 września!

Czytaj całość…Organizator tej imprezy Piotr Guzek Impresariat zaprasza na cykl prezentacji pod tytułem AUDIOFIL.Najbliższa odbędzie się w weekend 27-28 września w hotelu Jana Pawła II na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu. Prezentacja będzie otwarta dla gości w godzinach od 12- 20 w sali "Papieskiej”. Wstęp na imprezę jest wolny.

 

 

Czytaj całość…
 
Hegel H80 test wzmacniacza The Absolute Sound (USA)
Czytaj całość…Systemy muzyczne Hegla ciągle się rozwijają. Od mojej recenzji wzmacniacza zintegrowanego Hegel H100 we wrześniu 2010, norweska firma wypuściła trzy DAC'i, przedwzmacniacz, wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym DAC'iem, końcówkę mocy i dwie integry, aktualizując jednocześnie bieżącą linię produktów. Firmę Hegel postrzegam jako kierującą się oryginalną myślą inżynierską oferując przy tym najwyższą jakość dźwięku w rozsądnej cenie.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD nano test stereolife.pl
Czytaj całość…Z firmą AMR, brytyjską matką produktów iFi Audio produkującą urządzenia klasy hi-end, spotykam się już od kilku ładnych lat. Miałem okazję słuchać odtwarzacza CD-77 i wzmacniacza AM-77, jak i kilku urządzeń z serii 777. Każdy kontakt był bardzo pozytywny, zarówno pod względem odsłuchowym, jak i estetycznym. Dlatego też ucieszyłem się na wieść, że ta firma ma zamiar zawojować rynek urządzeń przenośnych z nową marką, która miała pełnymi garściami czerpać z opracowań i patentów AMR-a, a przy tym być dostępna cenowo dla wszystkich.
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 DSD nowy przetwornik w ofercie
Czytaj całość…Hegel HD12 – przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym przedwzmacniaczem.
Z natywnym odtwarzaniem DSD, wysokiej jakości wyjściem słuchawkowym, prawdziwie zbalansowanym układem wyjściowym i poziomem szumów poniżej -145 dB – HD12 stanowi  niewiarygodną wartość za jego cenę. HD 12 jest wyposażony w pilota, którym można sterować wszystkie urządzenia Hegla.
Czytaj całość…
 
Lumin L1 serwer muzyczny w ofercie producenta z Hong Kongu
Czytaj całość…Do sprzedaży na polskim rynku wszedł‚ serwer plików Lumin L1.
Odtwarzacze sieciowe Lumin A1 i T1 do pełnej funkcjonalności potrzebują współpracującego serwera plików, czy to w postaci komputera czy w postaci NAS (Network Attached Storage). Do realizacji tej funkcji można teraz wykorzystać firmowy serwer plików L1, dedykowany dla odtwarzaczy Lumina.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iCAN Nano - test. Małe, grające "coś" blog.pclab.pl
Czytaj całość…Znowu o iFi Audio będzie. Tym razem temat może i mało seksowny, bo wzmacniacze słuchawkowe, w dodatku przenośne. Ale jakoś nie mogę oprzeć się powracaniu do nich, przynajmniej raz na jakiś czas. Po pierwsze, lubię miniaturową część angielskiego AMR-a. Po drugie, nawet pomimo tego, że sekcje wzmacniające w DAP-ach, z których korzystam na co dzień są bardzo porządne, i tak kusi mnie testowanie wyjść liniowych w tychże.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 0
Czytaj całość…Najmniejsze, ale tak samo wierne. Kiedy wasze uszy nie chcą kompromisów, ale estetyka lub miejsce nie pozwalają na nic innego niż najmniejsze kolumny, to odpowiedzią może być Argon 0. Argon 0 to kolumny premium o niewielkich rozmiarach, gdzie jedyną skromną rzeczą jest ich wygląd zewnętrzny.
Czytaj całość…
 
EISA dla iFi Audio iDSD nano!
Czytaj całość…EUROPEAN HI-FI ACCESSORY 2014-2015 - iFi nano iDSD
Źródłem pięknego dźwięku może być bardzo małe urządzenie, co demonstruje nano iDSD firmy iFi. Ten USB DAC jest zasilany z wewnętrznej litowej baterii, ładowanej przez USB, zapewniającej do 10 godzin pracy z większością słuchawek przy wykorzystaniu wyjścia liniowego RCA.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD Micro - test. Małe, grające "coś" PClab.pl
Czytaj całość…Szaleństwo DSD rozkwita w najlepsze, choć dość wolno się to dzieje. W dalszym ciągu przeważają pliki PCM i długo tak pozostanie. Jest też wielce prawdopodobne, że ten obecnie najgęściejszy format nigdy ich nie zastąpi. Nie zdziwię się, jeżeli historia najpewniej się powtórzy, będzie podobna do tej z nośnikami. W końcu lepsze pod wieloma względami płyty SACD zwykłych cedeków nie wyparły i już tego nie zrobią.
Czytaj całość…
 
Gramofon Funk Firm Flamenca w teście The Absolute Sound
Czytaj całość…To będzie najdziwniejsza recenzja jaką Państwo do tej pory czytali.
Gramofon Funk Firm Flamenca
Taniec na dwóch nitkach
Spencer Holbert

Czytaj całość…
 
Funk Firm Little Super Deck w teście Tone Audio
Czytaj całość…Jakoś tak się składa, że rzeczy, których nazwy kojarzą mi się z środkami halucynogennymi łatwo przyciągają moją uwagę...  Bez wątpienia Little Super Deck (w skrócie... LSD) firmy  Funk może Wam zaoferować winylowy odjazd i to za znacznie niższą cenę, niż się tego spodziewacie – za 1,995 USD gwoli ścisłości.

Czytaj całość…
 
iFi Audio Micro iDSD!
Czytaj całość…Opracowany przy współpracy ze społecznością internetową. Audio ma nowość: Octa‐SpeedDSD512/PCM768. Nie ma niczego podobnego do micro iDSD. On jest naprawdę nie z tego świata. To jedyny DAC na świecie (niezależnie od pułapu cenowego), który potrafi grać natywnie Octa-DSD512/PCM768/Podwójne DXD. Jego układ Perfect-Match oznacza możliwość dostosowania do każdych słuchawek, od najmniejszych dousznych pchełek po wielkie słuchawki nauszne. Moc 8 V/4000 mW powoduje, że jest to jeden z najpotężniejszych wzmacniaczy słuchawkowych, zdolny napędzić bez wysiłku nawet najbardziej łakome na prąd nauszniki.
Czytaj całość…
 
Lumin T1 THE AUDIOPHILE NETWORK MUSIC PLAYER
Czytaj całość…Odtwarzacz sieciowy Lumin A1 narobił trochę zamieszania na rynku audiofilskich źródeł cyfrowych. Niektórzy uważają, że jest to jedno z niewielu urządzeń, które pod względem jakości brzmienia potrafią zbliżyć się do najlepszych odtwarzaczy płyt kompaktowych i gramofonów. Nic dziwnego, że konstruktorzy postanowili pójść za ciosem i stworzyć nieco odchudzoną wersję słynnego streamera.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDAC Micro, iUSB Power, iCan, iTube, Geminii USB, iRack w hifiphylosophy.com
Czytaj całość… O firmie ifi była już mowa podczas pisania recenzji wzmacniacza słuchawkowego iCAN. Przypomnę jedynie, że jest to duży angielski producent, który zaczynał od drogiego, stacjonarnego audio pod marką AMR (Abbington Music Research), która to marka funkcjonuje nadal i ma się niezgorzej, ale by nadążyć za modą na życie przy komputerze i umilanie sobie podróży muzyką, powołał też Abbington do życia właśnie markę ifi, przedmiotem produkcji której są małe urządzenia na takie okazje.
Czytaj całość…
 
Xavian Delizia test w Audio Video
Czytaj całość…Xaviany wydaja się tym lepsze, im są tańsze. Niewielu producentów potrafi zrobić zestawy muzykalnie tak ekscytujące, wnaturalnym fornirze, za jedyne 2700 zł. Historie Xaviana zna już chyba każdy, ale mimo to przypomnimy ja, bo fakty są ciekawe. Firma istnieje od 19 lat, pochodzi z Czech – ma siedzibę wPradze – ale prowadzi ja Włoch Roberto Barletta. Kolumny Xaviana od samego początku istnienia marki powstają na miejscu, w Czechach, i są od lat chwalone za wysoka jakość wykonania. Oferta jest podzielona na cztery serie, aprezentowany tu model pochodzi z najtańszej – Dolce Musica – izalicza się do nowości, która powstała poprzez rozwiniecie kolumny podstawkowej Bonbonus.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iCan test wzmacniacza słuchawkowego w HiFi Choice
Czytaj całość…Sprawdzamy, co potrafi niewielki wzmacniacz słuchawkowy iCan firmy iFi Audio. Rynek, nie tylko audio, rządzi się swoimi prawami. Jednym z uniwersalnych jest to, które mówi, że kto nie idzie naprzód, de facto się cofa. W odniesieniu do dynamicznie zmieniającego się w ostatnich latach rynku audio prawo to działa ze zdwojoną siłą. Dlatego nawet firmy o ugruntowanej pozycji, a do takich bez wątpienia należy brytyjski AMR (Abbington Music Research), szukają nowych rozwiązań, by nowym pokoleniom miłośników muzyki zaoferować coś, co ich zainteresuje i spełni ich oczekiwania, jednocześnie nie rujnując ich kieszeni.
Czytaj całość…
 
Monachium High End - mekka fanatyków sprzętu grającego PClab.pl
Czytaj całość…Interesowałem się audio jeszcze zanim zająłem się dziennikarstwem. Niektórzy lubują się w czytaniu w prasie papierowej nt. osiągów supersamochodów, ja uwielbiałem oglądać materiały z wystaw sprzętu audio, na których pokazywano te najbardziej kuriozalnie wyglądające i najdroższe. Tak to już jest, jedni lubią znaczki, inni drogie alkohole, a jeszcze inni mają ciągoty do grającej elektroniki, co zrobić.
Czytaj całość…
 
Bakoon Products HPA-21 referencyjny słuchawkowiec test Audio Video
Czytaj całość…Słuchawkowiec debiutującej na naszych łamach firmy Bakoon wyróżnia się aż trzema cechami: topologią wzmocnienia, zasilaniem, a przede wszystkim – brzmieniem. Bakoon to firma z koreańsko-japońskimi korzeniami, owoc współpracy dwóch konstruktorów. Jeszcze do niedawna była praktycznie nieznana, a dziś liczą się z nią wszystkie duże nazwiska w świecie audio.
Czytaj całość…
 
Albedo Aptica test Highfidelity.pl
Czytaj całość…W dużym, znakomicie wydanym tomie The Absolute Sound’s Illustrated History of High-End Audio poświęconym kolumnom głośnikowym nie znajdziemy o firmie Albedo ani słowa (Robert Harley i inni, The Absolute Sound’s Illustrated History of High-End Audio, Austin 2013). I nic dziwnego – pomiędzy nestorami, pionierami audio, jak Altec/Lansing, JBL, QUAD, Spendor, KEF, Bowers&Wilkins, a i nowymi, ale mocno reklamowanymi, znanymi producentami na tak młodą (to w sprawie nestorów) i tak „low-profile” (to o promocji) firmę miejsca nie ma.
Czytaj całość…
 
The Funk Firm LSD "mały superowy gramofon" w Highfidelity.pl
Czytaj całość…Nazywając swój gramofon Little Super Deck (LSD) Arthur Khoubessarian wykazał się poczuciem humoru. A tego, podobnie jak talentu i wyczucia temu człowiekowi odmówić nie można. Już patrząc na jego poprzednie konstrukcje, jakie zaproponował w ramach marki Pink Triangle, a także w nowych, już pod szyldem The Funk Firm można było powiedzieć, że widzi audio jako coś więcej niż tylko dźwięk, niż tylko funkcjonalność i że jest to dla niego zespół wielu różnych elementów, wśród których projekt plastyczny jest jednym z ważniejszych. Testowany w 2010 roku przez Marka Dybę model SAFFIRE II z ramieniem FXR II wyglądał po prostu niesamowicie.
Czytaj całość…
 
Lumin A1 Audiophile Network Player test w Hifiphylosophy.com
Czytaj całość… Znowu pliki. Po najlepszym na świecie plikowym odtwarzaczu przenośnym od Astell & Kern, wjeżdża na peron testowego dworca stacjonarny kandydat do tego miana, a ściśle biorąc produkt to szczytne miano jeszcze do niedawna dzierżący, który odebrał je znacznie droższemu i wcale nie lepszemu wyrobowi szkockiego Linna, a obecnie tracący ten tytuł, ale jedynie na rzecz wyższego modelu własnej firmy, młodszego lecz hojniej przez Matkę Technologię wyposażonego brata – Lumina S1. Pozostając w nieustającej nadziei na przetestowanie kiedyś i tego plikowego panicza, zasobnego wzorem topowych odtwarzaczy Accuphase w aż szesnaście DAC-ków na kanał, zogniskujemy na razie uwagę na starszym, nieco skromniejszym, ale za to przeszło dwakroć tańszym modelu A1.
Czytaj całość…
 
Albedo Aptica w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Albedo to kolejna włoska marka głośników. Wyspecjalizowali się w nich ci Włosi tak samo jak w sportowych samochodach i motocyklach, nieodmiennie proponując rozwiązania wyczynowe, cieszące oko pięknym wyglądem a ucho pięknym brzmieniem. W przypadku głośników od Albedo ten wygląd wyjątkowo jest finezyjny i ciekawy wzorniczo, a przy tym bardzo praktyczny, bo nie zajmujący wiele przestrzeni. Smukłe, odchylone ku tyłowi głośniki łatwo obejść, łatwo wyszukać im miejsce nawet w niewielkim pomieszczeniu i łatwo trawić ich obecność nawet osobom obojętnym na muzykę, bo prezentują się wyjątkowo wytwornie. Nim jednak popadniemy w estetyczną euforię i ruszymy spływem rzeki pochwał, powiedzmy coś o samym wytwórcy.

Czytaj całość…
 
Lumin A1 Audiophile Network Player test w HiFi Choice
Czytaj całość…Pliki są przyszłością audio – to już powszechnie uznany fakt. Na szczęście MP3 nie będzie jedynym obowiązującym formatem, bo nagrań w postaci bezstratnych plików jest coraz więcej. Wielu miłośników muzyki zastanawia się więc nad wyborem najlepszego urządzenia zarówno pod względem brzmienia, jak i funkcjonalności. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania firma Lumin.
Czytaj całość…
 
Lavardin IS Reference test w HiFi Choice
Czytaj całość…Model Reference idzie o krok dalej w stosunku do podstawowego modelu IS, oferując brzmienie większego kalibru. Firma Lavardin Technologies z niewielkiej miejscowości Montoire w centralnej Francji rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku. Wtedy to światło dzienne ujrzały modele IT oraz IS, które są produkowane do dzisiaj w praktycznie niezmienionej formie.
Czytaj całość…
 
Premiera kolumn Albedo we wrocławskim salonie Fusic reportaż w Stereolife.pl
Czytaj całość…W ubiegły weekend we wrocławskim salonie odbyła się polska premiera zestawów głośnikowych marki Albedo. Wydarzenie to było dla nas szczególnie ciekawe, ponieważ po teście kolumn HL 2.2 podjęliśmy decyzję o włączeniu ich do jednego z redakcyjnych systemów odniesienia. Prezentacja była idealną okazją do sprawdzenia ich w zupełnie innych warunkach sprzętowych i akustycznych, a także porównania z droższym modelem Aptica.
Czytaj całość…
 
Kolumny Albedo W Fusicu reportaż w Soundrebels.com
Czytaj całość…W dniach 13-14 czerwca 2014 roku we wrocławskim salonie Fusic odbyła się dwudniowa prezentacja, nowo wprowadzanych na nasz rynek kolumn włoskiej manufaktury Albedo. Tak się złożyło, że jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję przetestować te zbierające entuzjastyczne opinie w Europie konstrukcje. Osobiście skonfrontowałem zasłyszane echa w trzech odsłonach i całkowicie przychylam się do wysnutych wniosków o ich nietuzinkowości.
Czytaj całość…
 
Kolumny Albedo Aptica I HL 2.2 reportaż w hifiphylosophy.com
Czytaj całość… Znowu byłem we Wrocławiu. Kawałek z Krakowa drogi, ale autostradą, której tym razem tylko dwadzieścia parę kilometrów okazało się być w remoncie, więc jazda znośna i żaden wysiłek. A że bardzo mili ludzie i na miejscu fetują, to w dodatku przyjemność. Chodziło tym razem głównie o promocję świeżo pozyskanych przez znanego dystrybutora – Moje Audio – głośników Albedo.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl w Premium Sound reportaż w hifiphylosophy.com
Czytaj całość…Pod tym hasłem gdański Premium Sound zorganizował dwudniowy cykl pokazów i odsłuchów w swoim salonie przy ulicy Trawki. Salon istnieje od trzech lat a lokalizację ma bardzo przyjemną, tuż obok dużej arterii ułatwiającej dojazd i budującej się kolei metropolitalnej, która ma być gotowa w przyszłym roku. Mimo że położony w ruchliwym miejscu, dzięki wycofaniu w głąb i oddzieleniu parkingiem jest w nim cicho, a żadne tłumy przed oknami się nie przewalają.
Czytaj całość…
 
The Funk Firm , Trenner and Friedl w Q21 reportaż w Soundrebels.com
Czytaj całość…O tym, że audiofile bardzo często przypominają małe dzieci wiemy aż nadto dobrze. W końcu sami czasem ulegamy irracjonalnym pokusom nabycia czegoś wyłącznie z powodu tzw. „bo ja chcę”. O ile jest to pomijalny dla domowego budżetu drobiazg, to jeszcze pół biedy, jednak, jeśli zwykła zachcianka przybiera postać zdecydowanie poważniejszą mamy do czynienia z audiophilią nervosą, która jak każde uzależnienie wymaga grupy wsparcia.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl , The Funk Firm w Q21 reportaż w Stereolife.pl
Czytaj całość…31 maja w pabianickim salonie odbyła się wyjątkowa impreza dla wszystkich amatorów dobrego brzmienia. Wyjątkowa chociażby z uwagi na rozmach i liczbę przybyłych gości. Zazwyczaj odsłuchy organizowane przez sklepy ze sprzętem audio przyciągają kilkanaście lub co najwyżej kilkadziesiąt osób chcących posłuchać premierowych urządzeń i dowiedzieć się czegoś na temat gramofonów, wzmacniaczy lampowych lub innych bibelotów.
Czytaj całość…
 
Kolumny Albedo w teście Stereolife.pl
Czytaj całość…Świat hi-endu może się wydawać dziwny i tajemniczy, jednak kiedy zrozumie się pewne mechanizmy i pozna smak bliskiego kontaktu z muzyką na własnej skórze, trudno nie wkręcić się w tę zabawę. Dla posiadaczy wysokiej klasy systemów audio znaczenia nabierają nawet kable i listwy zasilające. Najważniejszym elementem są jednak kolumny. Chcąc wspiąć się wyżej, naturalnie rozglądamy się za konstrukcjami bardziej wyczynowymi i dopieszczonymi.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl, The Funk Firm w Q21 reportaż w hifiphylosophy.com
Czytaj całość… Majówka to dawna forma spędzania czasu. W zamierzchłej przeszłości, kiedy nie było jeszcze Internetu i kilkudziesięciu filmowych kanałów telewizyjnych, ludzie mieli zapomniany już niemal zwyczaj udawania się pieszo, dorożką lub na rowerach w okolice podmiejskie, by rozsiadłszy się na kocach pałaszować przytaszczone wiktuały, popijając napojami bezprocentowymi lub spirytualiami, a w przerwach między jedzeniem grać w piłkę, badmintona lub karty.
Czytaj całość…
 
iFi iCAN Nano w teście Stereolife.pl
Czytaj całość…W ostatnich miesiącach inwazja małych przetworników i urządzeń przeznaczonych do współpracy z laptopami i smartfonami przybiera na sile. Jeszcze rok temu do wyboru mieliśmy tak naprawdę około kilkunastu tego typu klocuszków, a teraz aż trudno je wszystkie zliczyć. Sprzętem firmy iFi Audio warto zainteresować się z co najmniej dwóch powodów.
Czytaj całość…
 
iFi iCan Micro wzmacniacz słuchawkowy w teście Stereo i Kolorowo
Czytaj całość… Po raz kolejny mam miłą sposobność testować sprzęt pochodzący z młodej firmy iFi Audio, która wchodzi w skład renomowanego brytyjskiego przedsiębiorstwa Abbingdon Music Research. Przypomnę, że poprzednio opisywałem zestaw iFi iDAC USB wraz z dedykowanym zasilaczem iFi iUSB Power oraz ze specjalnym rozdwojonym przewodem iFi II Gemini USB (czytaj TUTAJ). Niedawno testowałem także przedwzmacniacz gramofonowy iFi iPhono  – ten zaś tak bardzo przypadł mi do gustu (oraz perfekcyjnie zgrał się z dyżurnym gramofonem Clearaudio Emotion), iż pozostał na stałe jako sprzęt porównawczy i jest obecnie moim ulubionym phono-stage.
Czytaj całość…
 
Mata gramofonowa Harmonix TU-800-EXi w teście Stereo i Kolorowo
Czytaj całość…Harmonix jest częścią większej firmy, bo Combak Corporation, która gromadzi tak szacowne marki jak: Reimyo, Enacom, Bravo!, jest także udziałowcem wytwórni płytowej JVC XRCD. Centarala Combak Corporation jest położona w japońskim mieście Zushi w prefekturze Kanagawa. Harmonix to, można napisać - marka-legenda. Jest znana na całym świecie, cieszy się znakomitą opinią pośród melomanów i audiofilów. Głównie zajmuje się wytwarzaniem przewodów audio, które uchodzą za jedne z najlepszych na rynku.
Czytaj całość…
 
Interkonekty analogowe Harmonix CI-230 Mark II rw teście Stereo i Kolorowo
Czytaj całość… Markę Harmonix należącą do japońskiego przedsiębiorstwa Combak Corporation opisywałem szerzej przy okazji testu maty gramofonowej o symbolu Harmonix TU-800EXi. Napisałem wówczas że, Combak Corporation jest właścicielem tak renomowanych marek jak: Reimyo, Enacom, Bravo! (oraz Harmonix, oczywiście); jest także współudziałowcem wytwórni płytowej JVC XRCD. Centarala Combak Corporation położona jest w japońskim mieście Zushi w prefekturze Kanagawa. Harmonix to, można napisać - marka-legenda.
Czytaj całość…
 
Wystawa Hi-End w Monachium 2014
Czytaj całość…Reimyo

Na tegorocznej wystawie Hi-End w Monachium nie mogło zabraknąć sprzętu marek należących do firmy Combak Corporation. Jak zawsze, prezentacja dziedzictwa Kazuo Kiuchiego odbyła się za pomocą produktów Reimyo oraz akcesoriów Harmonixa. Zanim nadmienimy słowo o poszczególnych składowych toru, część akapitu należy się pomieszczeniu oraz otoczeniu. Było iście po japońsku... skromnie, minimalistycznie, bez gablot przeładowanych tańszą oraz droższą elektroniką w towarzystwie całej gamy banerów zewsząd atakujących odwiedzających.
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 7L szlachetny gaz z Finlandii test w HFM
Czytaj całość…Argon 7L to drugi od góry model w katalogu Amphiona. Droższy jest tylko Krypton 3. W serii znajdziemy jeszcze o połowę tańsze podłogówki Argon 3L oraz monitory Argon 3 i Argon 1. Do testu dotarła para Argonów 7L w kolorze białym. To najtańsza wersja wykończenia, w której możemy dodatkowo wybrać czarne maskownice przetworników nisko-średniotonowych lub czarną tubę wokół tweetera. Jest też wersja w czarnym lakierze i dwa naturalne forniry. Czego byśmy nie wybrali, wchodzimy w umowną strefę cenowego hi-endu.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl ART w Magazynie HiFi
Czytaj całość…Austriacka fi rma Trenner & Friedl powstała w 1993 roku z inicjatywy dwóch entuzjastów dobrego dźwięku. W roku 1997 specjalistyczny niemieckojęzyczny magazyn „Image HiFi” opublikował pierwszą recenzję jej kolumn. Opisywane dziś zestawy Art to najniższy model w katalogu. Oprócz nich dostępne są jeszcze: Dizzy, Pharoah, Ra, Isis i Duke. Rozpiętość cen jest bardzo szeroka: od 13000 do... 570000 zł.
Czytaj całość…
 
Hegel HD 25 w Sterolife.pl
Czytaj całość…Hegel w całkiem niedługim czasie zyskał status producenta zaliczanego do grona najbardziej audiofilskich marek. Wydawałoby się, że najlepszą metodą wejścia na rynek w tak spektakularny sposób jest zaprojektowanie jakiegoś odjazdowego wzmacniacza z lampami wielkości butelek whisky i wskaźnikami wychyłowymi oświetlającymi nie tylko pokój odsłuchowy, ale nawet elewacje sąsiednich budynków. Nie mówcie, że nie...
Czytaj całość…
 
iFi Audio iTube - test. Lampowa wszechstronność
Czytaj całość…O firmie iFi Audio pisałem już nie raz, w kilku miejscach. Można rzec, że jej produkty znam jak własną kieszeń. Wiele z nich nie jest innowacyjnych pod względem zastosowania. W końcu nie da się za wiele wymyślić w segmencie wzmacniaczy słuchawkowych czy biurkowych przetworników c/a. Jednakże Thorsten Loesh, "mózg techniczny" całej grupy AMR, a przy okazji właściciela marki iFi Audio, ma kilka asów w rękawie. Z pozoru zwyczajna wydaje się oferta srebrnych mikrusów, które Loesch stworzył. Ale jak już się człowiek wgryzie w nią dokładnie, okazuje się, że temat jest bardziej rozległy, nie taki znowu pospolity, a przez to ciekawy. Czytajcie dalej, warto.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD zwyciężcą testu w AUDIO
Czytaj całość…Panowie Thorsten Loesch oraz Pat Wayne, szefowie Abbingdon Music Research, znanego jako AMR Audio, powołali do życia iFi Audio. Pierwsza firma to audiofilska tradycja najczystszej wody, klasyczne rozwiązania i wszystko co naj… większe, a druga – celuje w naj… mniejsze i świat wymagających młodych ludzi (bodaj duchem), zorientowanych na komputerowe audio. A jak się zaraz okaże, nawet na przenośne audio.
Czytaj całość…
 
Trenner and Friedl ART w Soundrebels.com
Czytaj całość…Nie wiem jak Państwo, ale ja doskonale pamiętam czasy, gdy posiadanie rasowych, wysokiej klasy monitorów, lub jak kto woli kolumn podstawkowych, było mrocznym obiektem pożądania i niejako wyznacznikiem audiofilskiego wtajemniczenia. Oczywiście jakby na to spojrzeć z boku, zupełnie obiektywnie, to z pewnością wcale nie tak mały wpływ na powyższe zjawisko miały nasze warunki lokalowe i … zasobność kieszeni. Mniejsza z tym. Grunt, że do dziś z rozrzewnieniem wspominam takie modele jak Acoustic Energy AE1, ESA Furioso, czy Sonus Faber Electa Amator. Było w nich coś niezwykłego, nobilitującego i to nie w oczach znajomych, lecz dla samego posiadacza, który zdobywając je z jednej strony osiągał swoiste spełnienie a jednocześnie świadomie decydował się na pewien kompromis. 
Czytaj całość…
 
Amphion Argon 1 - test. Granie z każdej Strony uniwersalne. PClab
Czytaj całość…Choć nie biorę tego pod uwagę, jeżeli będę kiedykolwiek opuszczał granice naszego kraju, biorę pod uwagę trzy warianty: jedno z państw skandynawskich, Kanadę oraz Nową Zelandię, dokładnie w tej kolejności. Jednakże jest tak nie dlatego, że się ostatnio naoglądałem serialu o wikingach, swoją drogą zajebistego, a w zaciszu blokowej piwnicy oddaję cześć Torowi, Odynowi, Liamowi Hemsworthowi albo jakiejś innej, równie tematycznej postaci.
Czytaj całość…
 
Harmonix HS-101 Improved S plus CS-120 Improved Version w teście Stereolife.pl
Czytaj całość…Harmonix to marka należąca do japońskiego koncernu Combak Corporation, pod którego szyldem powstaje wiele typów urządzeń audio i rozmaitych akcesoriów. Firma jest odpowiedzialna za hi-endową elektronikę Reimyo, monitory Bravo, filtry Enacom i całą masę gadżetów. W katalogu znajdziemy między innymi różne rodzaje podkładek pod kable, platformy i nóżki antywibracyjne, taśmy poprawiające brzmienie kabli, maty gramofonowe, a nawet specjalne krążki poprawiające akustykę pokoju odsłuchowego.

Czytaj całość…
 
Hegel SUPER w teście HiFi Choice
Czytaj całość…W niewielkim aluminiowym pudełeczku kryje się esencja brzmienia norweskiego Hegla! Wzmacniacz słuchawkowy Hegel Super jest nietypowy, ponieważ forma, w jakiej występuje, jest (jeszcze) dosyć rzadko spotykana wśród konstrukcji przeznaczonych do napędzania słuchawek, aczkolwiek wydaje się, że w tym właśnie kierunku będą rozwijały się urządzenia tego typu. Niewielkie aluminiowe pudełeczko prezentuje się ekskluzywnie, wywołuje spore emocje i pewne niedowierzanie, że taki maluch może napędzić duże wymagające słuchawki.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 300 z 803

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław