Start
iFi Audio iPhono Micro przedwzmacniacz gramofonowy w teście
Czytaj całość…Ten test będzie trochę nietypowy. Mam bowiem opisać urządzenie, które stanowi od pewnego czasu część mojego referencyjnego systemu odsłuchowego. Z jednej strony powinno pójść szybko, bo w sumie bardzo dobrze je znam. Z drugiej jednak trudno czasem opisać cechy elementu układanki brzmieniowej, do którego się przyzwyczailiśmy i w zasadzie przestaliśmy go zauważać. Dlatego też miałem wiele różnych koncepcji wzięcia się za ten temat, a niniejszy tekst jest chyba piątym podejściem do opisu. Ale dość marudzenia - czas zapoznać się z bohaterem recenzji - przedwzmacniaczem gramofonowym iFi Audio iPhono Micro. Myślę, że nie muszę już nikogo zapoznawać z samą firmą.
Czytaj całość…
 
Lumin D1 stacjonarny odtwarzacz plików w teście soundrebels.com
Czytaj całość…Dawno, dawno temu, a dokładnie jesienią 2013 r., na rynku audio wielkie zamieszanie wywołał odtwarzacz plików będący dziełem konstruktorów z Pixel Magic Systems Ltd. o nazwie Lumin. Praktycznie wyłącznie huraoptymistyczne reakcje pierwszych szczęśliwych nabywców i euforyczne recenzje pojawiające się w najodleglejszych zakątkach naszego globu tylko podsycały płomień lawinowo rosnącego popytu. Krótko mówiąc sytuacja niczym z bajki o kopciuszku. Zadebiutować na najbardziej dynamicznie rozwijającym się obszarze audio, rozbić bank i do końca życia wylegiwać się na którejś z tropikalnych plaż wiodąc błogie życie rentiera (nie mylić np. polskim rencistą).
Czytaj całość…
 
Trilogy 933 wzmacniacz słuchawkowy na całe życie? blog.pclab.pl
Czytaj całość…To będzie jeden z "tych" wpisów. Rzecz się po raz kolejny rozchodzi o produkt, który swoją niepozornością znakomicie zamaskował ogromny potencjał. Wielu z nas ma w głowach stereotyp dobrego sprzętu audio, ale gigantycznego. Natomiast praktyka pokazuje, że może być inaczej, że niejedno maleństwo jest w stanie wprawić w osłupienie jakością. Dopiero gdy zacząłem grzebać kto popełnił rzeczony klocek, dotarło do mnie co na biurku goszczę. Żeby nie przeciągać, przed Wami Trilogy 933. To najprawdopodobniej najlepszy wzmacniacz słuchawkowy, jaki słyszałem w ciągu ostatnich kilku lat.
Czytaj całość…
 
Trilogy 907 przedwzmacniacz gramofonowy w recenzji Audio Video
Czytaj całość…Jak ważne jest zasilanie dla brzmienia urządzeń audio? Wielu hobbystów audio zdążyło się już przekonać, że wręcz kluczowe. A ci, którzy jeszcze do takich wniosków nie doszli, powinni posłuchać urządzeń Trilogy Audio Systems. Na przykład phonostage'a.
Czytaj całość…
 
Trilogy 931 nowy wzmacniacz słuchawkowy Nica Poulsona w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość… Wzmacniacze słuchawkowe sypią się jak z rękawa, a więc tym bardziej wymagają słuchania i opisu, by jakoś się w tej obfitości rozeznać. A rozeznawać się trzeba popatrując jak zawsze na wiązkę wektorów wychodzących z danego produktu i pokazujących dokąd jakościowo sięga. Jak dalece jest dobry brzmieniowo, jak dalece ergonomicznie, jakie słuchawki umie napędzić i na ile jest ładny. Te wektory winny sięgać jak najdalej, a jest też jeden taki, dla którego duży rozmiar nie jest wskazany. To wektor ceny. Ten najlepiej by pozostał króciutki. Bierzmy się zatem za to wektorowanie.
Czytaj całość…
 
Isol-8 SubStation Integra w teście Audio Video
Czytaj całość…Brytyjska firma ISOL-8 proponuje kosztowny i ciekawy konstrukcyjnie kondycjoner sieciowy. Postanowiliśmy go wypróbować – i to był niemalże błąd. ISOL–8 – cóż to takiego? Gra słów. Tę przedziwną nazwę wymawia się podobnie jak słowo „isolate”, które oznacza, ni mniej ni więcej, „izolować”. To hasło-klucz, łączące wszystkie produkty ISOL-8. Pierwszy człon nazwy wywodzi się od marki ISOTEK, z którą ISOL-8 łączy osoba konstruktora – Nica Poulsona.
Czytaj całość…
 
iFi Retro kompletny system marzeń :)
Czytaj całość…Zaczynając ze Stereo 50 iFi Retro to całkowicie nowa linia produktów, mająca tylko jeden cel: połączyć wszystkich kochających muzykę, bez względu na wiek, płeć i technikę. Retro Stereo 50 to system lampowy „wszystko w jednym”: od Bluetooth aptx (telefon/pad) do wysokiej rozdzielczości cyfrowego audio (komputer) i winylu (gramofon). Każdy może przynieść swoją muzykę i podłączyć się do Stereo 50 kreując zapierający dech w piersiach spektakl. Naprawdę nie ma urządzeń podobnych do Retro Stereo 50
Czytaj całość…
 
Albedo HL 2.2 fantastyczne kolumny z Włoch w teście HFM
Czytaj całość…Wafjest u nas traktowany z przymrużeniem oka, jednak w zachodniej prasie autorzy recenzji podchodzą do tego „parametru” z szacunkiem, podszytym niekiedy zabobonną bojaźnią. Jeszcze poważniej potraktowali sprawę projektanci Albedo, tworząc kolumny, które wprawią w zachwyt nie tylko nasze małżonki, ale także kochanki, kuzynki, utrzymanki, a co najważniejsze – również nas samych.
Czytaj całość…
 
Streamer Lumin D1 w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…Chcecie plika co nie pika i muzyki jak z fabryki, co wam zrobi fiki-miki? To słuchajcie mojej bajki. Lumin jest w dalekim świecie, gdzie piechotą nie zajdziecie, tam go robią czarownicy, co w muzycznej tortownicy układają same cuda, a gdy wam się kupić uda, będzie służył bardzo wiernie, a muzyki tak obszernie zgromadzonej nie znajdziecie, bo kto słyszał tu – w powiecie – by się w pudle maluteńkim pomieściły jej ogromy, że na płyty rozłożony szafy całe nie wystarczą, a tu pstryk – poruszasz tarczą niewielkiego cud iPada i muzyka w ucho wpada. Jest jej tyle że tygodnie, ba – miesiące długie miną – abyś z całą się uwinął.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX2 świetne podłogówki w teście monoandstereo.com
Czytaj całość… This is our second review of Xavian speaker here at Mono & Stereo. Our senior editor Kenneth already reviewed the Xavian XN VIRTUOSA loudspeakers here: link and loved them. This time Roberto Barleta of Xavian arranged for the pair of Xavian NEOX2 speakers. NEOX2 are from the new range and represent a great value at normal foot print. The founder of the company, Roberto Barletta, began to "play" with the home made construction of speakers when he was 14 years old. Since 1988 he has been working on development of loudspeaker systems and analogue amplifiers.

Czytaj całość…
 
Xavian NEOX1 super monitory w teście stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość…Mój pierwszy kontakt z firmą Xavian miał miejsce około trzy lata temu. Opisywałem wówczas na Stereo i Kolorowo doskonałe monitory Xavian XN 125 ES (czytaj TUTAJ) i o tamtej pory jestem dużym zwolennikiem tej marki. Kibicuję jej, z przyjemnością obserwuję konsekwentny rozwój. Jednak jakoś tak złożyło się, że przez te ostatnie trzy lata, chociaż odsłuchiwałem kilka różnych firmowych modeli, czy to w salonach audio, czy podczas wystaw, to dopiero niedawno uzyskałem kolejną parę kolumn do testu. Dużą, więc rekompensatą ze strony polskiego dystrybutora Moje Audio jest fakt, że przesłał do mnie premierowe modele Xavian Neox 1, które to dopiero co ujrzały światło dzienne. Zostały wprowadzone na krajowy rynek dosłownie kilka tygodni temu. Słucham na nich muzyki już od kilkunastu dni, dziś publikuję ostateczny test.
Czytaj całość…
 
Trilogy 925 super integra w teście soundrebels.com
Czytaj całość…O hobbystyczno – rekreacyjnym podejściu Nica Poulsona do tematu Trilogy Audio pisaliśmy już z okazji recenzji fenomenalnego phonostage’a 907. Bez stresującego parcia na szkło i świadomości, że produkt musi się za przeproszeniem sprzedawać, bo jak nie to … księgowi strzelą focha a korporacyjny zarząd przekaże dyplomatyczną notę, której lektura wzbudzi ekscytację przed czekająca nas podróżą, powstają urządzenia z jednej strony w pełni nawiązujące do światowego mainstreamu, lecz jednocześnie niesamowicie dopracowane, skończone. Powód takiego stanu rzeczy jest oczywisty – brak presji czasu. Nowy model pojawia się w momencie, gdy wszystko zostaje zapięte na ostatni guzik, wszyscy wszystko posprawdzali i rynkowa premiera kończy pewien etap w rozwoju firmy a nie rozpoczyna gorączkowy okres przygotowywania poprawek.
Czytaj całość…
 
Trilogy 931 wzmacniacz słuchawkowy w teście stereolife.pl
Czytaj całość…Trilogy Audio Systems to marka założona przez Nica Poulsona, którego nasi stali czytelnicy mogą kojarzyć z marką ISOL-8 - producentem akcesoriów zasilających. Pierwszą pasją brytyjskiego konstruktora były jednak wzmacniacze i pokrewne urządzenia wypuszczane właśnie pod marką Trilogy, która narodziła się już w 1992 roku. Jej pierwszym produktem był przedwzmacniacz lampowy o nazwie 901, do którego jeszcze w tym samym roku dołączył 50-watowy stereofoniczny wzmacniacz mocy 948 i dwukrotnie mocniejsze monobloki 958. Od tego momentu zaczyna się pasmo mniejszych lub większych sukcesów i zapełniania katalogu nowymi modelami. W firmowej historii widać wyraźną przerwę w latach 2001-2008.
Czytaj całość…
 
Trilogy 908/922 system pre/power w teście HiFi + ( UK )
Czytaj całość… Trilogy Audio makes great amplifiers in the UK, and puts them in world-class casework. Until recently, this meant the products made by Nic Poulson and Simon Dart were relatively expensive, but this latest combination of a halfwidth 908 line preamplifier and similarly sized 992 mono power amps brings the entry price down to a more sensible rilogy Audio makes great amplifiers in the UK, and puts them in world-class casework. Until recently, this meant the products made by Nic Poulson and Simon Dart were relatively expensive, but this latest combination of a halfwidth 908 line preamplifier and similarly sized 992 mono power amps brings the entry price down to a more sensible corners and are fashioned from solid aluminium.
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 DSD w teście enjoythemusic.com ( USA )
Czytaj całość… Norwegian audio manufacturer Hegel has established itself as a serious player in the high performance audio world with its remarkable lineup of integrated, pre, and power amplifiers. When I learned that they were introducing a new DAC, to bridge the performance between their $1200 entry-level HD11 DAC and their engaging $2500 flagship DAC, the HD25 at $1400 would be warmly welcomed. Another eye-opener is the Hegel HD25 is their first DAC to accommodate DSD files. Naturally I was more than just a little curious to give it a spin.
Czytaj całość…
 
Hegel H30 hi-enodowy wzmacniacz mocy w teście soundstagehifi.com ( USA )
Czytaj całość…The history of Hegel Music Systems can be traced back to 1988, when the company’s founder, Bent Holter, conducted his thesis work at the Norwegian University of Science and Technology, focusing on what he saw as the transistor’s No.1 enemy: harmonic distortion. That work led to Hegel’s patented SoundEngine technology, which, they claim, “will cancel high frequency distortion components found in normal types of audio amplifiers. The Hegel SoundEngine technology is not using any kind of global negative feedback, it is using local and adaptive feed forward technology if there should ever be any need for cancellation of distortion within the audio amplifier stages.”
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 DSD w teście computeraudiophile.com ( USA )
Czytaj całość…I'm starting this review from a unique point of view. I purposely learned very little about the product under review before I started my listening sessions. I know the product is a DAC manufactured by Hegel and it says HD12 DSD on the front panel. I skimmed through the user manual to find out how to enable 24 bit / 192 kHz PCM and DSD playback and at the same time learned it's recommended to use the balanced analog outputs. Other than this information I have no clue how much this product costs, what DAC chip (if any) it uses, or where Hegel positions the DAC in its lineup of products. I don't know if I have an entry level or a flagship DAC. I even disabled the LED display on the unit while listening so I was looking at a small black box that gave me no visual cues that could sway my sonic impressions.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 w ciekawej recenzji HiFi Choice ( UK )
Czytaj całość…Scandinavia is rightly celebrated for its broody TV detective shows, natty knitwear, unforgiving weather and gorgeous design aesthetic, but is also becoming known for hi-fi excellence. Norwegian manufacturer Hegel is part of a wave of Nordic names grabbing our  attention, and this is its latest integrated amplifier, the H160. Back in issue 391 we reviewed the manufacturer’s H80 integrated amp and DAC and were left suitably impressed. Now it’s the turn of the H80’s bigger brother, which promises to improve upon the fine work of its sibling. The H160 is a little bit deeper and taller and considerably heavier, hinting at some greater muscularity.

Czytaj całość…
 
Hegel HD12 DSD w teście ultraaudio.com ( USA )
Czytaj całość…Nowadays, to get noticed in the entertainment industry, you have to do something flashy or downright bizarre. At least, that’s how it looks from the outside. Take, for instance, the antics of pop-music stars, whose behavior seems to find new lows each week. The argument goes that any press is good press, so these people seem to fabricate ways to get a Yahoo! story written about them -- often ways that most of us would find humiliating and degrading. The interesting thing is that these people seem to revel in the attention, making no distinction between whether their actions are considered positive, negative, or just plain stupid.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX1 Kompaktowe, eleganckie monitory w teście stereolife.pl
Czytaj całość…W dobie przetworników, streamerów i wzmacniaczy działających niemalże na zasadzie perpetuum mobile, zestawy głośnikowe pozostają bastionem konserwatystów. Ich producenci oczywiście eksperymentują z nowymi materiałami, pracują nad poprawą parametrów magnesów, cewek i zwrotnic, co bardziej pomysłowi montują w swoich kolumnach przetworniki wstęgowe, linie transmisyjne i ciekawe membrany bierne, jednak generalnie segment głośnikowy to wciąż czysta klasyka.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX2 - test. Czesko-włoskie granie. blog.pclab.pl
Czytaj całość…Dawno podłogówek nie testowałem. Z jednej strony je lubię, bo łatwo przychodzi ich ocenianie. Z drugiej, cóż, mniej mi się podoba bieganina dookoła nich, a zwłaszcza robienie zdjęć. Jest to kłopotliwe przez gabaryty i masę, taki urok podłogowych paczek. Ale gdy już zdjęcia za mną, a skrzynki pograły kilkadziesiąt godzin i są umiejscowione gdzie powinny, można w końcu zapomnieć o trudnościach i na około dwa tygodnie cieszyć się ich dźwiękiem. Oczywiście o ile jest się czym cieszyć. Choć w przypadku Xaviana to wysoce prawdopodobne. Przed Wami pasywne kolumny podłogowe NEOX2 tego producenta.
Czytaj całość…
 
ISOL-8 MiniSub Axis test hifiphilosophy.com
Czytaj całość… Sporo ostatnimi czasy działo się w redakcji na odcinku prądowo-zasilającym, ale w sumie nie narzekam, bo doświadczenia zebrałem ciekawe. Dwa testy najwyższej klasy kabli zasilających dały wiele do myślenia, a teraz etap kolejny prądowej batalii – kondycjoner sieciowy Isol-8 MiniSub Axis.
Czytaj całość…
 
iFi Audio Retro Stereo 50 + LS 3.5 - test blog.pclab.pl
Czytaj całość…O iFi Audio już nie raz pisałem. Produkty tej marki są naprawdę w porządku. Trzymają poziom, często wybijają się ponad segmentową średnią. Mało tego, kompletny system iFi Audio gra naprawdę zadziwiająco dobrze z flagowymi słuchawkami firmy Audeze. Po dorzuceniu w tor bufora iTube nawet wybredne HD 800 grają na przyzwoitym poziomie. Brytyjska marka jest już bardzo dobrze znana w świecie entuzjastów audio. Do przewidzenia było to, że nie skończy się na serii Micro oraz Nano, że będzie coś jeszcze.
Czytaj całość…
 
Hegel DAC HD12 DSD w teście HiFi Choice
Czytaj całość…Ledwie trzy lata temu podczas Audio Show dostałem do ręki DAC-a firmy Hegel, model HD11, Który od tego czasu gościł stale w moim systemie. Minęło niespełna 36 miesięcy, a już mamy jego następcę - HD12. Testujemy!
Czytaj całość…
 
iFi iDSD Micro w teście AUDIO
Czytaj całość…iFi Audio specjalizuje się w produkcji mikrourządzeń. Przetworniki, wzmacniacze słuchawkowe i różnego rodzaju akcesoria, które można bez większego kompromisu dla jakości – zamknąć w niewielkich obudowach. Na tym polu iFi Audio szybko wyrosło na lidera. Micro iDSD prezentuje surowy, techniczny styl. Polakierowana na srebrno metalowa skrzyneczka ma ostre krawędzie, lekko chropowatą powierzchnię, a nawet dodatki udające radiatory. Urządzenie jest małe, ale dość ciężkie i solidne.
Czytaj całość…
 
Trilogy 925 super integra z Wielkiej Brytanii test HighFidelity.pl
Czytaj całość…Jak już kiedyś pisałem (w teście wzmacniacza Wow Audio Lab L1/M1), wystawa Audio Show jest dla mnie miejscem zbierania informacji. Niekoniecznie o dźwięku, a raczej o markach, produktach i ludziach. Jeśli jednak coś mi się podoba, jeśli dźwięk jakiegoś pokoju robi na mnie wrażenie, wtedy mogę mówić o bonusie, czymś niespodziewanym, acz miłym. Takie pokoje nagradzamy. Taka nagroda, Best Sound Audio Show 2014, „wisi” m.in. na stronach brytyjskiej firmy Trilogy, przy jej najnowszym produkcie, hybrydowym wzmacniaczu zintegrowanym 925. Nieprzypadkowo – to był naprawdę świetny dźwięk.
Czytaj całość…
 
ISOL-8 Substation LC + HC hi-endowy system zasilania test HighFidelity.pl
Czytaj całość… Nie ma czegoś takiego, jak „uniwersalne” rozwiązania, przynajmniej jeśli chodzi o poprawę napięcia zasilającego. Nasza wiedza o tym to wynik ciężko przepracowanych lat i zdobytego w ten sposób doświadczenia. Oferujemy szeroki wybór produktów, można więc będzie znaleźć u nas rozwiązanie optymalne dla konkretnego systemu. Zasadą, której warto się trzymać jest przeznaczenie 10% ceny systemu na optymalizację jego zasilania.
Czytaj całość…
 
LUMIN - D1, stacjonarny odtwarzacz plików
Czytaj całość…W lutym na polskim rynku ma się pojawić nowy odtwarzacz sieciowy Lumin D1. Będzie to najtańszy model w gamie odtwarzaczy Lumina, jego cena została ustalona na 10.900 złotych. Celem konstruktorów było stworzenie odtwarzacza jak najbliższego jakościowo droższym krewniakom, ale w przystępniejszej cenie. D1 zachowuje firmową stylistykę, ale ma mniejsze wymiary niż pozostałe modele Lumina (T1, A1, S1) i jest też pozbawiony wyjścia HDMI. Oszczędności dotyczą też zewnętrznego zasilacza, który automatycznie dopasowuje się do napięć od 110V do 240V.
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 w teście AUDIO
Czytaj całość…Skandynawowie wiedzą, jak robić rzeczy proste i wzorowe funkcjonalnie. Urządzenia norweskiej firmy Hegel testowałem już kilka razy, były to głównie przetworniki C/A, a wśród nich HD25. „12-tka” zawiera wiele zastosowanych w nim rozwiązań, a jest dwukrotnie tańsza.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 test Audio Video
Czytaj całość…Najnowszy wzmacniacz zintegrowany Hegla nie tylko zadziwia dynamika, lecz także udowadnia, ze dodatkowe funkcjonalności wpostaci wejść cyfrowych czy AirPlaya można dostać niejako gratis.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 w teście HiFi + ( England )
Czytaj całość…On its website, Hegel says of its new H160 integrated amplifier, “Connect whatever you want and make it sound as good as it can”. I think Hegel might not have had any idea just how true that was, until they played a last prototype of the amp to an assembled group of European journalists in Oslo in late summer last year. We crowded round an office desk, which was rigged up with two Hegel amplifiers in perhaps one of those ultimate fighting above its weight tests, because they were connected to what most of us would happily call a ‘gnarly’ speaker load. The H160 was the new pretender, going toe-to-toe with the company’s big bruiser, the 250W H300 behemoth integrated. OK, so at 150W per channel, the H160 is no slouch, but no one really expected the outcome, least of all Anders Ertzeid, Hegel’s VP of Marketing and Sales.
Czytaj całość…
 
Hegel H160, Amphion Argon 7L, Oppo BDP-105D rekomendacja HiFi Choice
Czytaj całość…Magazyn HI-FI CHOICE podjął się wyjątkowego testu systemu audio opartego o urządzenia 3 różnych producentów: OPPO, Hegel oraz Amphion. Zapraszamy do przeczytania fragmentów recenzji autorstwa Pana Marka Dyby. Trzy produkty trzech marek zestawione razem. Czemu nie? Ci konkretni producenci często na wystawach łączą swoje siły, można więc zakładać, że razem zagra to dobrze.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD w teście zakupek.pl
Czytaj całość…IFi iDSD Nano to wyceniany na niewiele ponad 800 zł maluch o imponujących możliwościach. Żaden format mu nie straszny, ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i zasilanie bateryjne, współpracuje także ze smartfonami. Czy z brzmieniem jest równie dobrze? Przetestowaliśmy prawie całą serię Micro od iFi, więc przyszła pora by przyjrzeć się tej mniejszej, mobilnej, czyli Nano. Wszystkie urządzenia Micro to solidne produkty oferujące bardzo dobre brzmienie, ale i pewne wady ergonomiczne. Seria Nano na oko wygląda podobnie, z tym że skrócono ją o połowę.
Czytaj całość…
 
Trilogy 931 nowy wzmacniacz słuchawkowy już w lutym
Czytaj całość…Na początku lutego na polskim rynku pojawi się wzmacniacz słuchawkowy Trilogy 931. Przewidywana cena to w przybliżeniu równoważnik 1.000 funtów.

Założeniem projektowym przyświecającym powstaniu modelu 931 było zachowanie najważniejszych składników droższego wzmacniacza 933, ale w niższej cenie. 931 to konstrukcja w pełni dyskretna, bez jakichkolwiek układów scalonych czy wzmacniaczy operacyjnych. W ten sposób projektant Nic Poulson mógł w pełni kontrolować parametry układu i dopasować je do potrzeb konkretnej aplikacji. Podobnie jak w 933, układ pracuje w czystej klasie A (single ended) z aktywnym źródłami prądowymi.
Czytaj całość…
 
Topowe kable zasilające Harmonix X-DC350M2R w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość… Harmonix i Gargantua to kable wyraźnie tańsze od reszty, a jednak nie ustępujące. Oba miały przy tym ten sam rys osobistego związku słuchającego z wykonawcami, podczas gdy wszystkie droższe wykazywały jednoczesną tendencję do obiektywizacji. Czy coś takiego pojawia się wraz z bardziej oczyszczoną miedzią i srebrem, tego nie wiem, ale na podstawie tych akurat porównań można się kusić o taki wniosek. Bowiem Harmonix znów stawiał na osobisty kontakt i emocjonalną bezpośredniość. Kabel jest świetny i zdecydowanie lepszy od swego tańszego brata, tego wpiętego w Crofta.
Czytaj całość…
 
Nagrody i podsumowanie roku 2014 w hifiphilosophy.com
Czytaj całość… Padł kiedyś postulat przyznania nagród. Kuszący w sumie, bo ich rozdawanie jest miłą czynnością, zwłaszcza dla nagradzającego i nagrodzonych. Zarazem jednak kontrowersyjną, bo przede wszystkim subiektywną, a więc narażoną zarówno na krytykę frontalną się nie zgadzających, jak i podejrzenia o stronniczość. Poza tym w grę wchodzą same kryteria. Jak wyważyć różnicę pomiędzy wartymi nagrody a niewartymi? Czego się imać i czego trzymać?
Czytaj całość…
 
Hi-endowy monitor bliskiego pola Amphion Argon0 w teście hifiphilosophy.com
Czytaj całość…  „Najmniejsze ale prawdomówne” powiada o tych głośnikach producent, przy czym trzeba mu przyznać sporo odwagi czy też desperacji, bo jakby nie było, sam nazwał swój produkt zerem. Zero nie jest wprawdzie w tym wypadku epitetem padającym w rozmowie rozgorączkowanych adwersarzy, tylko najmniejszą liczbą na skali szeregującej modele, ale chyba mniej jednak udanie zaimplementowaną niż w przypadku amerykańskiego producenta okablowania TaraLabs, u którego The Zero oznacza odwrotnie – najwyższy model.
Czytaj całość…
 
Wow Audio Lab L1 + M1 w teście highfidelity.pl
Czytaj całość… Wystawy audio nie są idealnym miejscem do odsłuchów. Wie o tym każdy, kto choć raz na jakiejś był. Złe warunki akustyczne i wielu ludzi wokół, każdy chcący czegoś innego, to główne problemy stojące na naszej drodze. Niewielka część prezentowanych systemów gra jednak na tyle dobrze, że da się wskazać cechy charakterystyczne tego dźwięku, a nawet go ocenić.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX1 mały, wielki głośnik
Czytaj całość…NEOX1 jest kompaktowym, dwudrożnym monitorem z bas-refleksem.
Słuchanie muzyki akustycznej i klasycznej jest wciągające i sprawia wielkie wrażenie, tak jak słuchanie muzyki współczesnej.
Bas sięga zaskakująco głęboko i jest bardzo dynamiczny, biorąc pod uwagę wielkość obudowy. Scena jest dobrze zdefiniowana i precyzyjna. Nowa perła dla świadomego słuchacza.
Czytaj całość…
 
Xavian NEOX2 kolumna która Cię zaskoczy
Czytaj całość…Kompaktowa kolumna podłogowa bas-refleks, łatwa do ustawienia w każdym domu.
Uniwersalność słuchania nawet najbardziej zróżnicowanej muzyki jest jedną z najbardziej oczywistych zalet NEOX2.
Dźwięk jest pełnokrwisty, solidny i zwarty. NEOX2 jest bardzo dokładny i solidny.
Czytaj całość…
 
iFi Audio Retro w teście highfidelity.pl
Czytaj całość… Trudno oderwać oczy od nowych produktów iFi. Firma, wykorzystując liternictwo, stylizowane logotypy, a przede wszystkim design znany z lat 60. i 70., np. ze wzmacniaczy Luxman, Leak, Richard Allan, a obecnie Lebena, wkroczyło z testowanym systemem na obszar dotychczas przez nią nieruszany: urządzeń typu „vintage” (będąc przy wzmacniaczach tego typu warto zwrócić uwagę na artykuł w najnowszym numerze „Hi-Fi News & Record Reviews”, w którym R. Hindle doradza w sprawach zakupu wzmacniaczy tranzystorowych z lat 70 [December 2014, s. 130-134]).
Swoją nową serię, bo wierzę, że to coś więcej niż tylko dwa produkty, nazwał iFi Retro i tak je wystylizował, że wyglądają lepiej – trzeba to im przyznać – niż większość produktów z TAMTYCH czasów.
Czytaj całość…
 
Kondycjoner pasywny ISOL-8 MiniSub Wave w teście stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość… Za istnienie i rozwój marki ISOL-8 (z angielskiego: isol-8 to isol-eight, czyli "i-sol-aejt", izolacja) odpowiedzialny jest dżentelmen Nic Poulson, który założył firmę nie gdzie indziej jak w angielskim Londynie w 2003 roku. Przez wiele lat pracował w szacownym BBC jako inżynier dźwięku. Wcześniej zaś odpowiedzialny był za powstanie firmy IsoTech, którą przez wiele lat współtworzył. (Gwoli ścisłości, obecnie ISOL-8 prowadzi także Simon Dart – główny projektant).
Czytaj całość…
 
Hegel HD12 DSD w teście Audio-Video
Czytaj całość…Nowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hegla nie zapowiada niczego sensacyjnego swoim wyglądem ani nawet budową. Okazał się jednak prawdziwym wilkiem w owczej skórze, który zdetronizował dotychczasowego lidera klasy. HD12 DSD jest formalnym następcą modelu HD11. Większą uwagę poświęcono dobrej implementacji wejścia USB, które jest w tej chwili najważniejszym wejściem cyfrowym we współczesnych przetwornikach. Niemniej, jest to równocześnie przetwornik uniwersalny, przystosowany do poprawienia brzmienia odtwarzacza CD czy źródeł wideo, a także pełnowartościowy wzmacniacz słuchawkowy. Hegel pochodzi ze stolicy Norwegii – Oslo. Działa bardzo prężnie.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 Wzmacniacz zintegrowany (z wbudowanym DACiem) - stereoikolorowo.blogspot.com
Czytaj całość… Tej jesieni norweski Hegel Music Systems wprowadził na rynek dwa nowe produkty: przetwornik cyfrowo-analogowy (i jednocześnie wzmacniacz słuchawkowy) Hegel HD12 oraz wzmacniacz zintegrowany (wraz z wbudowanym DACiem) Hegel H160. Hegel HD12 opisałem TUTAJ, teraz przyszła pora na premierowy wzmacniacz Hegel H160. Jednak zanim przejdę do właściwej recenzji pragnę zwrócić uwagę Czytelnika na wywiad z Andersem Ertzeidem – Development Marketing Manager w Hegel Music System, który przeprowadziłem podczas ostatniej wystawy Audio Show w Warszawie. Zapytałem wówczas Andersa o wiele kwestii technicznych i użytkowych związanych z firmowymi urządzeniami, duża część dotyczyła zaś właśnie H160.
Czytaj całość…
 
Trilogy 933 wzmacniacz słuchawkowy na całe życie? test na hifiphilosophy.com
Czytaj całość…  Firma Trilogy Audio jest przedsięwzięciem siostrzanym ISOL-8, marki wytwarzającej kondycjonery, listwy i przewody zasilające, założonej przez Nica Poulsona, twórcę szeroko znanego producenta o identycznym profilu – firmy Isotek. Nic zaczynał jako inżynier w studiach BBC i tam po raz pierwszy zetknął się z problemem wpływu jakości prądu na jakość nagrań.
Czytaj całość…
 
Trenner&Friedl ISIS Redefinicja referencji ? test na soundrebels.com
Czytaj całość… Każdy nieco wyedukowany i kochający dobrej jakości dźwięk słuchacz, poszukując swojego Świętego Graala, oprócz spełnienia przez niego podstawowej wartości, jaką jest w miarę najwierniejsze naturalnemu odtworzenie materiału muzycznego, zakłada pewne, mające go do tego zbliżyć rozwiązania konstrukcyjne. Podczas dzisiejszego spotkania zajmiemy się ostatnim elementem toru, czyli kolumnami i nie ukrywam, że również ja w swych audiofilskich wojażach miałem podobny tok myślenia.
Czytaj całość…
 
Trenner & Friedl Pharoah test na www.hi-fi.com.pl
Czytaj całość… Wielu producentów stara się dorobić wyszukaną ideologię do przeciętnego produktu. Słyszymy o cudach na pograniczu magii albo kosmicznej technologii, a widzimy niczym niewyróżniające się skrzynki i pudełka.
Czytaj całość…
 
Lumin S1 Odtwarzacz plików audio test Highfidelity.pl
Czytaj całość… Tabelki i podsumowania rządzą światem. Choć audiofilizm idzie w poprzek mainstreamu, wytykając mu zaniechania i porażki, na chwilę skorzystajmy z tej, rozpowszechnionej w „świecie” metody, ponieważ pozwoli ona zaoszczędzić nam sporo czasu. S1 jest najnowszym odtwarzaczem plików audio, mającej swoją siedzibę w Hong Kongu firmy Lumïn. Pomysł na nią powstał zaledwie cztery lata temu, kiedy zhakowano konsolę gier PS3, z której można było zgrać płyty SACD.
Czytaj całość…
 
Best Product 2014 Higfidelity.pl Trenner&Friedl ISIS
Czytaj całość… Potężne, klasyczne, wybitne. Scena dźwiękowa, jaką proponują jest zjawiskowa, niesamowicie naturalna w swojej wielkości, planach, masie, odczuwaniu powietrza. Balans tonalny jest idealny, ale i tak bas zaskoczy znawców tego tematu. Jest bardzo głęboki, ale nigdy nie przesadzony, nigdy nie przeciągnięty. Brzmienie jest nieco miękkie i przyjemne.
Czytaj całość…
 
Best Product 2014 Higfidelity.pl Albedo APTICA
Czytaj całość…  Włoskie produkty są świetnie zaprojektowane, pięknie wyglądają. Przyzwyczailiśmy się do tego. Jest też wiele produktów z tego kraju, które dobrze grają. Niewiele jednak aż tak dobrze, jak kolumny Aptica firmy Albedo. Niewiarygodne jest to, jak duży i piękny dźwięk wydobywa się z tak niewielkich, wydawałoby się: designerskich głośników.
Czytaj całość…
 
Reimyo i Trenner&Friedl Isis relacja z Audio Show 2014 na hifiphilosophy.com
Czytaj całość…  Moje Audio nie jest z Krakowa tylko Wrocławia i nie ma własnego salonu sprzedażowego,  podobnie jak na przykład Audio Center pozostając wyłącznie dystrybutorem. W najmniejszym stopniu nie przeszkodziło mu to przygotować szeregu pokoi ze znakomitą muzyką, o czym pisałem w relacji zasadniczej, wskazując, że wszędzie gdzie na drzwiach napisane było Moje Audio, za drzwiami tymi rozbrzmiewała najwyższej klasy muzyka. Podobnie popisowo grało też w wielu innych miejscach, gdzie sprzęt dostarczony przez Moje Audio stanowił mniejszą czy większą część prezentacji, jak w Premium Sound, Q21, czy Chiillout Studio.
Czytaj całość…
 
iFi micro iDSD - DAC, wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz, konwerter USB-S/PDIF i jeszcze więcej
Czytaj całość… iFi Audio jest, można rzec, specyficzną firmą, bo bardzo wyróżniającą się na tle innych marek hi-fi. Od roku, dwóch jest o niej bardzo głośno w audiofilskim świecie. To, że jest spółką – córką wielce szanowanej i wizerunkowo konserwatywnej Abbingdon Music Research z Londynu, wiadomo powszechnie, ale to, iż przyjęła zupełnie inny model działalności przy wdrażaniu nowych produktów na rynek, nie jest już zbyt znane. A o co tu konkretnie chodzi, zapyta pewnie Czytelnik? Otóż iFi tworzy swoje sprzęty nie tyle po gruntownej ekonomiczno-marketingowej analizie potrzeb rynku, lecz również po dogłębnej dyskusji z użytkownikami sprzętów, z potencjalnymi ich nabywcami.
Czytaj całość…
 
iFi Audio iDSD Micro w teście redakcji Stereolife.pl
Czytaj całość…iFi Audio to przykład projektu, który po prostu musiał wypalić. Ludzie stojący za tą marką idealnie wstrzelili się w zapotrzebowanie rynku, zrobili wszystko we właściwy sposób i we właściwym czasie. Firma produkuje niewielkie pudełeczka do bardzo konkretnych zastosowań, a wśród nich przetworniki, wzmacniacze słuchawkowe, przedwzmacniacze gramofonowe i tak zwane wszystko ze wszystkim.
Czytaj całość…
 
Lumin T1 bezkompromisowy odtwarzacz plików test HiFi Choice
Czytaj całość…Swoim pierwszym odtwarzaczem sieciowym firma Lumin przebojem wdarła się do audiofilskiego świata. Sprawdzamy, co oferuje najnowszy model oznaczony symbolem T1. Lumin pojawił się na rynku właściwie znikąd. Jego producent, firma Pixel Magic Systems z siedzibą w Hong Kongu, zajmowała się obróbką wizyjnych sygnałów wysokiej rozdzielczości i nic nie wskazywało, że kiedykolwiek będzie miała coś wspólnego z rynkiem audiofilskim.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 - recenzja. Podobno H80 to jego rodzina... blog.pclab.pl
Czytaj całość…Minął zaledwie miesiąc z kawałkiem od czasu ostatniego testu produktu Hegla, a tu znowu coś nowego. Nie mam nic przeciwko, ani odrobinę. Ta konkretna firma ma to do siebie, że każde jej urządzenie jest słyszalnie lepsze od poprzedniego z serii. Tak było z H80, czyli następcą świetnego przecież H70, no i z HD12. Niemniej, H160 niczego nie zastępuje, nie w oczywisty sposób przynajmniej. Ale widać po nim, że ludzie z Hegla nie zatrzymali się w miejscu.
Czytaj całość…
 
Hegel H160 - recenzja. Rozsądek i umiarkowanie kluczem&soundrebels.com
Czytaj całość…Norweskiej marki Hegel nikomu, kto choć przez chwilę interesował się tematyką audio w ciągu ostatnich kilku lat przedstawiać nie trzeba, gdyż moment pojawienia się jej oficjalnej polskiej dystrybucji spokojnie możemy uznać za przełom w szeroko rozumianym marketingu z zakresu Hi-Fi. Do tej pory nikomu nie udało się w tak spektakularny sposób doprowadzić do tego, aby w ciągu zaledwie kilku dni praktycznie we wszystkich magazynach, portalach i tematycznych grupach dyskusyjnych pojawiły się recenzje konkretnych produktów.
Czytaj całość…
 
Hegel na Audio Show w Warszawie - wywiad z szefem business development Andersem Ertzeidem
Czytaj całość…Podczas ostatniej wystawy sprzętu hi-fi Audio Show w Warszawie (8 – 9 listopada br.) redakcja Stereo i Kolorowo przeprowadzała wywiad z Business Development Managerem marki Hegel Music Systems – panem Andersem Ertzeidem z Norwegii. Polskim dystrybutorem firmy Hegel jest Moje Audio z Wrocławia, to jej szef pomógł zaaranżować nam to spotkanie. Wywiad trwał prawie półtorej godziny, przebiegał w sympatycznej atmosferze. Anders okazał się być przemiłym człowiekiem, obdarzonym umiejętnością obrazowego mówienia, a także niemałym talentem technicznym, czego dał przykład podczas omawiania zagadnienia tzw. Sound Engine.
Czytaj całość…
 
Trenner&Friedl na Audio Show 2014 w Warszawie - wywiad z konstruktorami
Czytaj całość…Podczas ostatniego Audio Show w Warszawie, odbywającego się w dniach 8 – 9 listopada br. w Warszawie, dużą uwagę publiczności przyciągały kolumny marki Trenner&Friedl. W hotelu Radisson Blu Sobieski przy Pl. A. Zawiszy 1 demonstrowana była nieomal cała oferta tej austriackiej firmy. Od niedawna te piękne głośniki są dostępne również w Polsce dzięki firmie Moje Audio z Wrocławia. Moje Audio wystawiało na Audio Show całą swoją ofertę dystrybucyjną, a były to (między innymi) takie marki jak: Hegel Music System, Amphion, Albedo, The Funk Firm, Reymio, Harmonix, Gradiend Helsinki, Crayon, ISOL-8, iFi Audio, Lumin, Trilogy, AMR, Xavian, Lavardin, etc. W pokojach nr 216 i 701 hotelu Radisson Blu Sobieski prezentowane były kolumny Trenner&Friendl.
Czytaj całość…
 
iFi Audio na wystawie Audio Show w Warszawie - wywiad z dyrektorem d/s marketingu na Europę i USA Vi
Czytaj całość…Redakcja Stereo i Kolorowo w czasie ostatniej wystawy Audio Show w Warszawie (8 – 9 listopada br.) miała okazję porozmawiać z dyrektorem d/s marketingu firmy iFi Audio na obszar Europy oraz USA – panem Vincentem Luke’m z Wielkiej Brytanii. Spotkanie to umożliwił polski dystrybutor marki - firma Moje Audio z Wrocławia. iFi Audio to spółka – córka wielce szanowanej, a nawet konserwatywnej firmy Abbingdon Music Research (AMR) z Wielkiej Brytanii. Urządzenia hi-fi z AMR to wysoka klasa, typowe produkty z pułapu high-end. Cieszą się dużą renomą oraz sporym uznaniem w audiofilskim świecie.
Czytaj całość…
 
iFi iDAC recenzja zakupek.pl
Czytaj całość…iDAC to oparty na Sabre przetwornik z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym z serii Micro, który został wyceniony na 1350 zł. Testowaliśmy sprzęty iFi od końca. Najpierw był wzmacniacz iCAN, później lampowy przedwzmacniacz iTube, a teraz przyszła pora na przetwornik iDAC. iFi jest konsekwentny, sprzęt ma dużo wspólnego z innymi urządzeniami serii Micro. Po szczegóły dotyczące konstrukcji odsyłam do testu wzmacniacza – iDAC zamknięty jest w takiej samej obudowie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 240 z 819

Polecamy

Moje Audio na facebook
HIGH Fidelity online
WWW.HI-FI.COM.PL - pismo audiofila i melomana
WWW.AUDIO.COM.PL - Video Hi-Fi Hi-End Kino domowe
WWW.AV.COM.PL - strona czasopism specjalistycznych o temetyce audio i video
WWW.HiFi.PL - wszystko o audio
hfc.com.pl
www.audiostereo.pl
Sample Image
soundrebels.com
 
stereolife
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy
 
hifiphilosophy

 

 
DEALERZY
 
Katowice
 
Audio Styl
 
Pabianice
 
Active Image
 
Lublin
 
Active Image
 
Lubin, Wrocław
 
Active Image
 
Gdańsk
 
Active Image
 
Warszawa
(Goldenote, Lavardin)
 
Active Image
 
 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości
© 2008-2011 www.mojeaudio.pl
Designed by REMI_COM (Remigiusz Gąsiorowski)

Moje Audio - ul. Sudecka 152, 53-129 Wrocław